Önnek ajánljuk!

Nyitott pozíciók, amik érdekesek lehetnek az Ön számára!

Az önéletrajzunk az egyik legfontosabb belépő az állásinterjúhoz. Nagy a tét, főleg, ha sokan pályáznak még rajtunk kívül az állásra. Érdemes hát nagyobb figyelmet fordítanunk egy profi önéletrajz elkészítésére, mint gondolnánk. Megéri!

9 tipp a profi önéletrajzhoz!

1. KINÉZET

Sose sajnáljuk az időnket az önéletrajzunk megfelelő formázására, ne végezzünk félmunkát. Ha nincs hozzá türelmünk vagy éppen érzékünk, segítségül hívhatjuk a Profession.hu profi önéletrajzkészítő alkalmazását is! Csak válasszuk ki a nekünk megfelelő dizájnt, töltsük ki az adatainkkal, és adjuk meg a szükséges információkat. Akár önéletrajzkészítőt használunk, akár saját dokumentumot tervezünk, érdemes az alábbi szempontokat is figyelembe venni.

2. SZERKEZET

Felejtsük el az átláthatatlan, hosszú folyószövegeket és tördelést! A kevesebb néha több - és ez igaz a profi önéletrajzok esetében is! Figyeljünk arra, hogy inkább tőszavakban, lényegre törően fogalmazzunk, és az egyéniségünket inkább a motivációs levélben bontakoztassuk ki. Nézzük meg ezeket az önéletrajz mintákat, és alkalmazzuk az áttekinthető szerkezetüket mi is!

3. HELYESÍRÁS

Egy profi önéletrajz egyetlen helyesírási hibát sem tartalmazhat! Még ha biztosak vagyunk abban, hogy jó a helyesírásunk, akkor is nézessük át egy ismerősünkkel a szöveget, hiszen több szem többet lát.

Önéletrajz: mit írjunk bele, és mit ne 2023-ban?

4. PROFILKÉP

Először is mindenképpen tegyünk az önéletrajzunkba saját fotót, ne hagyjuk ki ezt a lehetőséget! És megéri rászánni az időt és a pénzt, hogy olyan képet csatolhassunk, ami megfelelő a pályázatunkhoz és hű önmagunkhoz. Hiszen az első benyomás alapján akár ezzel célba is érhetünk – vagy éppen landolhatunk a kukában. A jó benyomás sokat számít.

5. DISZKRÉCIÓ

A személyes adatainkat, mint például születési idő, hely, lakcím, családi állapot egyáltalán nem kötelező megadnunk. Erről kizárólag nekünk kell döntenünk, nem kényszerítheti ránk senki, hogy feltüntessük – illetve az állásinterjú során kitérjünk rá. A pályázati anyagunk szakmai önéletrajzot igényel, nem személyes jellegűt, ezért ne adjunk ki olyan információkat magunkról, amelyek bizalmasak, vagy esetleges visszaélésre adhatnak okot.

6. TANULMÁNYOK

Mindig olyan sorrendben írjuk be tanulmányainkat az önéletrajzunkba, hogy a legfrissebb kerüljön először rögzítésre. Ezáltal a legmagasabb végzettség szerepel majd az első helyen a listában.  Érdemes a tömörségre, az áttekinthetőségre is törekedni a megfogalmazásnál.

Például:
Minőségbiztosítási Szakmérnök
Diplomamunka címe: ISO 9001 szabvány szerinti minőségbiztosítási rendszer bevezetése a Vegyipari Gyár Kft.-nél

7. MUNKATAPASZTALAT

Hasonlóan az iskolai végzettségekhez, a munkatapasztalatainkat is a legfrissebbel kezdjük, és időrendi sorrendben haladjunk visszafelé. Mutatunk példát a feladataink és felmutatható eredményeink frappáns összefoglalására is.

Például:
Egyedi marketing kampányok tervezése és kivitelezése, melyek a cég új termékeinek a sikeréhez járultak hozzá. Online arculat frissítése, jelentős SEO aktivitással, amely 54%-kal növelte a látogatók számát.

8. NYELVTUDÁS

Fontos, hogy nem nyelvvizsgák szintjére, eredményére kíváncsiak a kiválasztási szakemberek, hanem a munkánk során bevethető nyelvtudásunkra. Mennyire beszéljük jól a nyelvet, mennyire tudjuk előadni magunkat szóban és írásban? Különösen lényeges ez az erős kommunikációs képességeket igénylő munkakörök esetében. Lehet, hogy több éve középfokú szakmai nyelvvizsgát szereztünk mondjuk németből, de ha kiestünk a gyakorlatból, és döcögősen beszéljük a nyelvet, inkább írjuk be azt is, hogy "jelenleg passzív” vagy egy hasonló jellemzőt. Vagy éppen nem szereztünk nyelvvizsgát, de a gyakorlatban haladó szinten vagyunk.

Önéletrajz: mit írjunk bele, és mit ne 2023-ban?

9. EGYÉB ISMERETEK, KÉSZSÉGEK, KÉPESSÉGEK

Ez az a pont, ahová nem csak a mérhető, reál képességeket, tapasztalatokat sorolhatjuk fel, hanem a szubjektív, humán típusú jellemzőinket is. Igaz, hogy általában az önéletrajz végére kerül, de nem kevésbé lényeges, így fordítsunk ennek a kitöltésére is időt és energiát.

Reál jellemzők lehetnek az önéletrajzban:

- Adatok elemzése

- Vezetői riportokhoz adatszolgáltatás

- Költség allokáció

- Kintlévőség kezelése

- Word, Excel ismeretek

Humán jellemzők lehetnek az önéletrajzban:

- Kiváló csapatszellem

- Erős stratégiai gondolkodásmód

- Konfliktusok gyors tisztázására való törekvés

- Kiemelkedő empátia

Gondoljuk végig a fentieket és alkalmazzuk! És ha megvan a profi önéletrajzunk, nézzünk körbe ITT és ITT is, ha egy jó állásra vágyunk! Nagyon jó esélyeink vannak egy új munkahelyre, hiszen naponta több száz munkaadó böngészi a Profession.hu adatbázisát újabb munkatársakat keresve. Töltsük fel önéletrajzunkat most!

Sőt! Éljünk a legújabb fejlesztéssel: töltsük le okostelefonunkra ezt a vadonatúj alkalmazást, hogy a lehető leggyorsabban reagálhassunk a nekünk való új állásokra. Sokszor a gyorsaság is számít, nem is keveset, éljünk a lehetőséggel! Közvetlenül a telefonunkról pályázhatunk a meghirdetett állásokra, csak be kell lépnünk az alkalmazásba a Profession.hu oldalon regisztrált adatainkkal.

Készítette: Posta Renáta

Címkék: önéletrajz, tippek, álláskeresés