Munkajog

A nyár a felhőtlen nyaralás és a szabadság időszaka, így természetes, hogy a legtöbben ilyenkor szeretnénk egy kis szünetet tartani a munkában és szabadságra menni. Mik a szabályok?

Előfordult már, hogy egy hevesebb munkahelyi konfliktus során trágár szavak csúsztak ki a szánkon? Hol a határ?

Előfordul, hogy rápillantunk az értesítéseinkre munka közben? Vagy ennél többről van szó és gyakran pörgetjük a közösségi oldalakat, esetleg mi magunk is gyártunk tartalmakat munkaidőben? Mennyi közösségi média számít soknak?

Egyre fontosabb az egészségünk, ami a cégek által felkínált egészségügyi juttatásokból is jól látszik.

Sokak számára még ma is meglepő lehet, ha egy munkáltató kamerákat szerel fel irodájában, üzlethelyiségeiben. Mikor teheti ezt meg jogszerűen és milyen jogaink vannak alkalmazottként?

Az MRP az egyik legkedvezőbb és legérdekesebb juttatási forma, amit munkavállalóként kaphatunk, de mégis mit takar az elnevezés?

Mit is takar a munkahelyi biztonság, ki a felelős a munkakörnyezetért? Néhány tanácsot is felsorolunk, hogy mi és munkahelyünk mindig védve legyen.

Mikor beszélünk munkahelyi diszkriminációról? Hogyan vehetjük észre, ha velünk történik?

Egyre gyakoribbak az olyan munkavégzési formák, ahol nem munkaviszonyban dolgozunk, ennek pedig vannak előnyei és hátrányai. A KATA, vagyis a kisadózói minőség talán az egyik legnépszerűbb a friss vállalkozók körében. Persze több forrásból is olvashatunk ennek az adózási opciónak a hátrányairól, ám a legismertebb problémakör mégis a nyugdíjra való felkészülés.

Fontos, hogy tisztában legyünk azzal, milyen keretek között foglalkoztatnak bennünket. Cikkünkben a különböző, munkavégzéssel kapcsolatos jogviszonyokat vesszük górcső alá.

Amikor nem önként, hanem a munkáltatónk döntése okán távozunk a munkahelyünkről, nehéz helyzetbe kerülünk. Nem árt hát, ha ismerjük a jogainkat!

Megérkeztek a legfrissebb szabályok a koronavírus kapcsán: az új veszélyhelyzeti rendelkezések 2021. november 1-től, hétfőtől érvényesek.