Németország, Ausztria, Dánia - ezek az országok idén mind bekerültek abba a TOP10-es listába, ahol a felmérések szerint a legjobb nyugdíjasnak lenni. Magyarország nem került be a 10 legjobb közé - írja a Pénzcentrum.hu.

A 150 országot összehasonlító rangsor a Globális Nyugdíj Index alapján készült el, az indexszám pedig azt mutatja meg, hogy egyes országok mennyire felelnek meg a nyugdíjasok igényeinek.

Meghatározásához figyelembe vett tényezők 4 fő kategóriába sorolhatók: egészség (várható élettartam, egészségügyi ellátások), pénzügyek(az ország pénzügyi rendszerének ereje), életminőség (légszennyezettség, anyagi jólét, bűnözések száma) és anyagi jólét (lehetőség a kényelmes életre a nyugdíjas években).

A TOP 10 ország, ahol idén a legjobb nyugdíjasnak lenni:

1. Svájc
2. Norvégia
3. Ausztrália
4. Izland
5. Hollandia
6. Svédország
7. Dánia
8. Ausztria
9. Németország
10. Új-Zéland

Hol a legjobb egy nyugdíjasnak?

A "leggazdagabb" magyar nyugdíjas

A 150 országból Magyarország az 52. helyre került, Golbális Nyugdíj Indexünk pedig 61 százalék. Ez a helyezés a lap szerint nem számít rossznak. Egyébként hazánkban a jelenleg közel 2 millió öregségi nyugdíjasból valamivel több, mint 100 ezren kapnak 200 ezer forint feletti nyugdíjat.

A 2015. januári emelés után pedig ma Magyarországon a nyugdíjrekorder 1 308 565 forintot kap havonta - értesült a Pénzcentrum az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságtól (ONYF). Általában magas nyugdíjhoz azok juthatnak, akik az életpályájuk alatt rendszerint magas jövedelemmel voltak bejelentve, és a nyugdíjkorhatárhoz képest jóval később például 75-80 évesen mentek nyugdíjba.

Önnek ajánljuk!

Nyitott pozíciók, amik érdekesek lehetnek az Ön számára!

A tavalyi évben a csúcsnyugdíj "csupán" 870 ezer forint volt, a nagy különbség abból következik, hogy tavaly szeptemberben eltörölték az úgynevezett járulékplafont. A járulékplafon eltörlése azt jelenti, hogy vannak, akiknek magasabb nyugdíjjárulékot kell fizetni, igaz hosszabbtávon így az állami kiadásai nőni fognak, a magasabb nyugdíjak kifizetésével.

A legtöbben azonban csak ábrándozhatnak a luxusnyugdíjról, idén januárban az átlagnyugdíj összege: 117 372 forint volt, ami tizede sincs annak, amit most a rekorder kap. Az öregségi nyugdíj legkisebb összege pedig változatlanul havi 28 500 forint.

Szemlézte: Durbák Ildikó

Címkék: nyugdíj