7 fontos elvárás az építőipari munkáknál
Önnek ajánljuk!
Új cikksorozatunkban sorra vesszük a munkakörönként legfontosabb felvételi szempontokat. Vagyis ezekkel a konkrét jellemzőkkel mindenképpen rendelkeznünk kell, hogy megszerezzük a megpályázott állást. Nézzük most az építőipari munkákkal kapcsolatos elvárásokat!
A 7 LEGFONTOSABB JELLEMZŐ, HA AZ ÉPÍTŐIPARBAN HELYEZKEDNÉNK EL:
1. Releváns szakmai tapasztalat
Ez vonatkozhat a szakmában eltöltött évekre és szaktudásra egyaránt. Az építőipari álláspályázatok – mint például az építésvezető, épületgépész, műszaki előkészítő, művezető stb. – felvételi követelményeik között említik a szakmai jártasságot, az önállóságot és a rutint egyaránt. Ha jelenleg még nem rendelkezünk elég tapasztalattal, akkor minél előbb igyekezzünk ezt megszerezni - akár másodállásban vagy gyakornokként –, hogy ennek birtokában magasabb szintű állásokat is megpályázhassunk.
2. A "jó gazda” szemlélete
Gazdaságosan tervezni, alkotni, felhasználni a ránk bízott erőforrásokat - az egyik legfontosabb elvárás az építőiparban. Súlyos károkat és felesleges pazarlást előzhetünk meg az ún. „jó gazda” szemlélettel, amely azt jelenti, hogy felelősségteljesen, mintha saját magunknak készítenénk valamit, úgy dolgozunk.
3. Precizitás és szabálykövetés
A műszaki jellegű munkakörök egyik pillére a precizitás, mellyel érdemes rendelkeznünk, ha ilyen munkakörben sikeresen akarjuk megállni a helyünket. Ehhez hozzátartozik az is, hogy gondosan kövessük az előírásokat és tartsuk be a szabályokat is!
4. Csapatszellem
Az építőipari munkakörök szinte kivétel nélkül együttjárnak a csapatban való eredményes tevékenykedéssel. Ha ez egyelőre még nem tartozik az erősségeink közé, fejlesszük tovább, mert tanulható és igen jó eredmények születnek belőle a későbbiek során.
TÖBB MINT 300 ÉPÍTŐIPARI ÁLLÁSLEHETŐSÉG ITT!
5. Megbízhatóság
Felelősségteljes munkát bíznak ránk, ha elnyerjük a megpályázott állást, amit a mindennapok során is meg kell tartanunk. Ehhez a megbízhatóságunkat bizonyítani kell nap, mint nap. Fontos hát, hogy véleményünk és döntésünk megalapozott és átgondolt legyen – arról nem is beszélve, hogy a legtöbb építőipari munkakör kiemelten balesetveszélyes is lehet.
6. Szervezőkészség
Feladataink során gyakran elő kell vennünk a szervezőkészségünket, melyet érdemes folyamatosan fejleszteni. Sőt, a korábbi tapasztalatainkból – kudarcainkból - levont tanulságokat is építsük be!
7. Megfelelő kommunikációs készségek
Ez is fontos követelmény, hogy kiváló szakemberré váljunk a munkánk során. Az egyik leggyakoribb kommunikációs banánhéj, ha magunkból kiindulva ugyanolyan reakciókat és döntéseket feltételezünk – és várunk el - másoktól. Egyáltalán nem lehetünk ebben biztosak. Ehelyett inkább egyeztessünk velük, és még az evidenciákra is érdemes kitérni!
NÉZZÜK, MIT ÉRDEMES MÉG TENNÜNK, HA KERESSÜNK A NEKÜNK VALÓ ÚJ ÁLLÁST!
- Pályázzunk minél több helyre, töltsük fel önéletrajzunkat ide, kérjünk hírlevelet és Facebook értesítést a legfrissebb álláslehetőségről.
- Ha eddig nem tettük meg, akkor itt az idő aktualizálni az önéletrajzunkat! Megbízható segítséget itt találunk: ezzel a díjnyertes önéletrajz-készítő alkalmazással most ITT könnyedén összeállíthatunkegy hatékonyabb pályázatot.Letölthető önéletrajz mintákat pedig ITT találunk!
- Lépjünk még egy szinttel feljebb: töltsük le okostelefonunkra ezt a vadonatúj alkalmazást, hogy a lehető leggyorsabban reagálhassunk a nekünk való állásokra. Sokszor a gyorsaság is számít, nem is keveset, éljünk a lehetőséggel! Közvetlenül a telefonunkról pályázhatunk a meghirdetett állásokra, csak be kell lépnünk az alkalmazásba a Profession.hu oldalon regisztrált adatainkkal.
A legfontosabb, hogy mindig tartsuk a szemünket a friss álláslehetőségeken! A fentiekkel felvértezve magunkat nézzünk körbe ITT és ITT is!
Készítette: Posta Renáta
a Profession.hu Magyarországi állások Google+ oldal
Címkék: munka, álláskeresés, építőipar, állásajánlat