A magyarországi érdekeltségekkel is rendelkező cég közleménye szerint a létszámleépítést igyekeznek elbocsátások nélkül, a megüresedő álláshelyek megszüntetésével megoldani. Az alkalmazottak száma 61 ezerre csökken, a folyamat 2016-ig tart. Az eladósodott társaság 2011 óta már 6200-zal csökkentette a személyi állományt leépítéssel és érdekeltségek eladásával.

Az RWE az E.ON után a második legnagyobb német energetikai vállalkozás. A esseni központú óriáscéget súlyosan érinti az áramtőzsdei nagykereskedelmi árak meredek csökkenése, amit a nap- és szélenergia terjedése váltott ki. Az RWE erőműveinek 30-40 százaléka veszteséges - mondta Peter Terium, a társaság igazgatótanácsi elnöke egy október végén adott interjúban.

A válságot érdekeltségek eladásával, tevékenységek kiszervezésével és létszámleépítéssel kívánják kezelni, és csak az elkerülhetetlenül szükséges beruházásokat hajtják majd végre - mondta az RWE vezetője.

Önnek ajánljuk!

Nyitott pozíciók, amik érdekesek lehetnek az Ön számára!

A társaság a héten jelentette be, hogy eladta két nagy-britanniai szélerőmű parkban tartott kisebbségi részesedését, a leépítésről szóló közleményben pedig kiemelték, hogy tárgyalást kell kezdeni az alkalmazottak fizetéséről.

Az RWE a magyarországi gáz- és áramszolgáltatás egyik legnagyobb szereplője. A társaság 1995-ben, az energiaágazat privatizációja során jelent meg a magyar piacon. Érdekelt egyebek között a 2,2 millió fogyasztót villamos energiával ellátó Elmű-Émász-csoportban, a több mint 820 ezer embert kiszolgáló Főgáz Zrt.-ben.

Szemlézte: Durbák Ildikó

Címkék: leépítés, állás