850 millió forintért vásárolta meg a gyulai önkormányzat a felszámolás alatt álló Gyulai Húskombinát eszközeit, valamint a gyulai kolbászok és májas termékek márkavédjegyeit a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit társaságtól. Az adásvételi szerződést csütörtökön írták alá Gyulán.

Görgényi Ernő polgármester elmondta: a száz százalékos önkormányzati tulajdonú Gyulahús tehermentesen, tulajdoni korlátozások nélkül vásárolja meg a húskombinát teljes vagyonát. A vagyon az önkormányzaté, amit a Gyulahúsnak bérbe ad.

Önnek ajánljuk!

Nyitott pozíciók, amik érdekesek lehetnek az Ön számára!

Az üzem 70 százalékos kapacitással működik, 270 főt foglalkoztat, ennyi munkahelyet sikerült megőrizni - emelte ki a polgármester. Az önkormányzat a húsüzemet hosszú távon kívánja üzemeltetni.

Az idén a termelés az üzleti tervek szerint alakul, éves szinten 5 milliárd forint árbevétel várható minimális eredmény mellett.

Szemlézte: Durbák Ildikó

Címkék: húsipar, Gyula, munakhely