A munkájukat elvesztők munkaerő-piaci szolgáltatást, képzést, átképzést, bérköltség- és mobilitási támogatást kaphatnak, és segítik vállalkozóvá válásukat is - közölte ki Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára.

A Jabil Circuit Magyarország Kft. november 18-án közölte, hogy még az idén decemberben 673 munkavállalót bocsát el tiszaújvárosi üzeméből. A cég döntését a vevői igényekben bekövetkezett változásokkal indokolta.

Szatmáry Kristóf a parlamentben elhangzott ellenzéki kérdésre válaszolta: a Jabilnál történt leépítés után munkanélkülivé válók számára a regisztrációt követően az "első időszak problémáinak áthidalására" több hónapra munkanélküli ellátást biztosít az állam. Az NGM ezenkívül a munkavállalók mielőbbi munkába állása érdekében az NGM munkaerő-piaci programot indít.

Az államtitkár válaszában emlékeztet arra, hogy november 18-án a Borsod megyei munkaügyi központ és a Jabil együttműködési megállapodást kötött a dolgozók újbóli elhelyezkedését elősegítő munkaerő-piaci program sikeres megvalósítása érdekében.

Önnek ajánljuk!

Nyitott pozíciók, amik érdekesek lehetnek az Ön számára!

A cég humánpolitikai szakemberei naponta 14 és 16 óra között tanácsadáson fogadják az érintetteket, és az ügyfélfogadáson eseti jelleggel részt vesznek a munkaügyi központ munkatársai is, akik ezenkívül november 19-től "csoportos információnyújtást végeznek" a cég telephelyén.

Szatmáry Kristóf kitért arra is, hogy november 27-én a Jabil szervezésében és a munkaügyi központ támogatásával állásbörzét tartottak Tiszaújvárosban.

Az Audi szakemberei a helyszínen toborzást tartottak, és ott volt az állásbörzén a TVK, a Vodafone és további 15 munkáltató is, valamint az érintett munkavállalók közül 300-an.

Az államtitkár hozzáfűzte: a Jabil a leépítés mellett új munkahelyeket is teremtett idén júliusban: a szombathelyi telephelybővítéssel 450 új munkahely jött létre.

Kovács Tibornak a munkahely-teremtési támogatásra vonatkozó kérdésére Szatmáry Kristóf kijelentette: a Jabil sem a Munkaerő-piaci Alapból, sem a foglalkoztatási alapból nem kapott támogatást.

Szemlézte: Durbák Ildikó

Címkék: Borsod megye, álláskeresés, Tiszaújváros, elbocsátás, felmondás