Ennyit keresnek a topmenedzserek
A frankfurti tőzsdén jegyzett harminc vezető vállalat vezetője átlagosan évente bő öt millió eurót visz haza.
Önnek ajánljuk!
Németországban a Volkswagen konszern elnöke keres a legtöbbet. Martin Winterkorn tavaly bruttó 16,6 millió eurót keresett, amelyből az adó után több mint 10 millió maradt a "zsebében" - hangzott el az InfoRádión. A fizetési lista második helyezettje a legnagyobb német magánbank időközben nyugalomba vonult elnöke, Josef Ackermann, 9,5 millió eurós fizetéssel.
Őt a luxusautók gyártására szakosodott Daimler-Benz céget vezető Dieter Zetsche követte 8,8 millió eurós évi jövedelemmel. Hozzájuk képest a Commerzbank élén álló Martin Blessing már csaknem koldusnak tűnik, mert az ő tavalyi fizetése még az egy milliót sem érte el.
Nemzetközi viszonylatban azonban közel sem kiugró a német topmenedzserek éves jövedelme. Az Egyesült Államokban ugyanis a gazdasági élet csúcsán álló döntéshozók évi átlagjövedelme bő 12 millió euró.