30-35 ezer embert érinthet a munkahelyvédelmi akcióterv kiterjesztése a 25-55 év közötti munkavállalókra a mezőgazdaságban, és mintegy 6 milliárd forintot hagyhat az ágazat munkaadóinál - fejtette ki a Nemzetgazdasági Minisztérium adóügyi helyettes államtitkára az M1 adásában.

Ennyi embert érinthet a munkahelyvédelmi akcióterv kiterjesztéseA Profession.hu-n ilyen állásokat kínálnak mezőgazdasági területen.

Ennyi embert érinthet a munkahelyvédelmi akcióterv kiterjesztése

Pankucsi Zoltán felidézte, hogy a 2013-ban indított akció során a munkahelyek megtartása és újak létrehozása érdekében munkáltatói járulékkedvezményeket kapnak azok a foglalkoztatók, akik 25 év alatti vagy 55 év feletti munkavállalót alkalmaznak, ahogy azok is, akik szakképzés nélkülieket, kismamákat, pályakezdőket, tartós álláskeresőket foglalkoztatnak.

Önnek ajánljuk!

Nyitott pozíciók, amik érdekesek lehetnek az Ön számára!

A kedvezményeket a kormány a tervek szerint július elsejétől kiterjeszti a 25-55 év közötti munkavállalókat foglalkoztatókra a mezőgazdaságban. Vonatkozik ez a növénytermesztésben, állattenyésztésben, de a mezőgazdasági gépszerelésben foglalkoztatókra is - tette hozzá.

Pankucsi Zoltán hangsúlyozta, hogy a munkahelyvédelmi akcióterv egyre népszerűbb a foglalkoztatók körében. Míg az intézkedések az indulás évében több mint 93 milliárd forintot hagytak a munkaadóknál, a szám 2014-ben elérte a 125 milliárd forintot, az idén az első két hónapban pedig már meghaladta a 20 milliárd forintot is - ismertette. Beszámolt arról is, hogy 2013-tól 800 ezer foglalkoztatottat érintett a program, több mint 240 milliárd forintot hagyva a munkáltatóknál.

Szemlézte: Durbák Ildikó

Címkék: munkahelyvédelmi akcióterv, mezőgazdaság, munka, állás