Az új családtámogatási intézkedések bevezetéséről hozott kormánydöntés segíthet megállítani a népességfogyást - hangsúlyozta Békéscsabán Vantara Gyula, a Fidesz megyei választmányi elnöke.

Lassan vészes méreteket ölt a népességfogyás Magyarországon, és ezt a folyamatot mielőbb meg kell állítani. Ezt szolgálják a kormány által meghozott családtámogatási intézkedések. Nem jelenthet hátrányt, ha valaki gyermeket nevel, és több gyermeket is vállal. "A nők mellett állunk", ha azt fontolgatják, hogy vállalnának még egy gyermeket, hiszen akkor is megmarad a korábbi ellátás, egyszerre két gyedre vagy két gyesre is jogosulttá válnak - tette hozzá.

Erdős Norbert, a Békés Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízott arra hívta fel a figyelmet, hogy a kormány a munkáltatókat is érdekeltté teszi a többgyermekes szülők foglalkoztatásában, nagyobb hangsúlyt kap a részmunkaidőben történő alkalmazásuk.

Önnek ajánljuk!

Nyitott pozíciók, amik érdekesek lehetnek az Ön számára!

A munkáltatókat járulékkedvezményben részesítik azzal a céllal, hogy az édesanyák minél könnyebben visszatérhessenek a munka világába.

A gyed extra négy konkrét intézkedésből áll: a gyes és gyed folyósítása mellett újra vállalható munka a gyermek egyéves kora után, testvér születése esetén a korábbi ellátások megmaradnak, így például két gyedre vagy két gyesre is jogosulttá válhatnak az érintettek egy időben.

A harmadik intézkedés a diplomás gyed bevezetése, míg a negyedik a kismamákat foglalkoztató munkaadók újabb adókedvezményét jelenti.

Szemlézte: Durbák Ildikó

Címkék: női munka, kismama, munkanélküli, álláskeresés, támogatás, járulékkedvezmény, gyes, gyed