A dolgozók tizedét elbocsátja a főiskola
A jelentősen lecsökkent támogatás miatt a Károly Róbert Főiskola a pénzügyi egyensúly megtartása érdekében csökkenteni kényszerül a kiadásait. Ez elbocsátásokat is jelent.
Önnek ajánljuk!
A költségvetési előirányzathoz képest 41,6 százalékkal csökkent a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola (KRF) támogatása.
A KRF néhány dolgozójától még a télen megvált, az elbocsátások pedig folyamatosan zajlanak. Dr. Magda Sándor, a KRF rektora a heol.hu-nak elmondta: először az főiskola úgynevezett külső óraadóival bontottak szerződést, majd a határozott idejű munkaviszonyokat nem hosszabbították meg és a nyugdíjas korhatárt elért kollégáktól is elköszöntek. A döntés azokat az oktatókat is érinti, akiknek az órái iránt kevés hallgató érdeklődik.
"A létszámváltozás a takarítóktól a professzorokig többeket is érint, de legfeljebb a dolgozók tíz százalékára vonatkozhat. Lényeges, hogy a változás az intézmény fejlődését nem korlátozza" - hangsúlyozta a rektor hozzátéve: az oktatók állásának megtartása érdekében több tanár már nem csak az oktatásban, hanem a kutatásban is részt vesz.
A Miskolci Egyetem, az egri Eszterházy Károly Főiskola és a KRF között a nyár elején kötött együttműködési megállapodás lehetőségeit kihasználva pályázatot nyújt be közösen a három intézmény. Sikeres elbírálás esetén az iskolák a regionális és ágazati felsőoktatási együttműködéshez, valamint integrációjuk elősegítéséhez nyerhetnek támogatást.
Dr. Magda Sándor kiemelte: a KRF optimistán kezdi az új tanévet, hiszen a pótfelvételi időszakában már egyáltalán nem tapasztalták azt a megtorpanást, ami a hagyományos felvételi idején érezhető volt. Az augusztusban jelentkezők közel annyian voltak, mint tavaly, ami azt jelenti, a hallgatók érdeklődnek a KRF iránt.
A gyöngyösi főiskola vonzerejét növelheti, hogy ott már zajlanak az intézményen belüli nyelvvizsgák, amelyek azoknak a hallgatóknak teremtenek lehetőséget, akik eddig azért nem vehették át a diplomájukat, mert nem teljesítették az előírt nyelvvizsga-követelményt. Miután a Nemzeti Erőforrás Minisztérium elfogadta és jóváhagyta a KRF által kidolgozott vizsgarendszert, el is kezdődtek a vizsgáztatások.