Piacvezető telekommunikációs partnercégünkhöz keresünk RF Tervező és optimalizáló mérnököt. Pályakezdők vagy pár év tapasztalattal rendelkezők jelentkezését is várjuk.

RF Tervező és optimalizáló mérnök

Feladatok:

  • RF (rádiófrekvencia) hálózat megtervezése, szükséges optimalizációk végrehajtása
  • A több kezelős berendezések telepítési feltételeinek alapos ismerete, intermodulációs elemzések végrehajtása
  • Az RF csatorna környezetének (fading, idődiszperzió, szóródás, diffrakció, hullámhossz/frekvenciafüggés stb.) széleskörű ismerete. Megfelelő predikciós modell kiválasztása (Okomura, Hata, COST231 stb.) és azok legfontosabb paramétereinek kalibrálása különféle frekvenciákra
  • Legalább az egyik fő technológia (GSM / GPRS, EDGE, UMTS, LTE stb.) topológiájának és a légi interfész paramétereinek ismerete
  • A rendszer jellemzőinek és paramétereinek ismerete az optimális hálózati teljesítmény eléréséhez
  • Hálózati teljesítményértékelési riportok analizálása, KPI-ok megértése és szem előtt tartása
  • Optimalizálási folyamatok végrehajtása (megfelelő antennaválasztás az optimális horizontális és vertikális teljesítményhez, mechanikus/elektromos billentés, megfelelő adóteljesítmény-beállítás, antenna távolság, szomszédlista elemzés stb.) az optimális elhelyezkedési/ felfüggesztési érdekében, amely a megfelelő teljesítményt is lehetővé teszi
  • A hálózatkiépítés költségkeretének elkészítése, tervezési kritériumok meghatározása, forgalom analizálása
    Közreműködés az RF-hez kapcsolódó mérnöki feladatok folyamatainak és eljárásainak meghatározásában

Elvárások:

  • Felsőfokú végzettség vezeték nélküli, mikrohullámú vagy rádió hálózati átvitel, antenna, távközlési és elektronika vagy kapcsolódó területeken
  • Mobil kommunikáció, valamint GSM / UMTS termékek alapelveinek, jeltovábbítás és protokollok, az elektromágneses elmélet, rádióátvitel, antennarendszer ismeretek
  • Folyékony spanyol/angol nyelvtudás

Amit kínálunk:

  • Modern technológiával való munkavégzés lehetősége
  • Kiváló karrierlehetőség multinacionális cég újonnan induló központjában
  • Versenyképes fizetés
  • Tanulási, fejlődési lehetőség

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Villamosmérnök
  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Telekommunikáció

Szükséges tapasztalat:

  • Pályakezdő/friss diplomás

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

A felsoroltak közül bármelyik:

  • Angol (Felsőfok/tárgyalóképes szint)
  • Spanyol (Felsőfok/tárgyalóképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.