Energiagazdálkodási munkatárs

Kamatoztasd szakmai tudásod a Mercedes-Benznél!

Feladatok:

  • Az energiagazdálkodási irányítási rendszerre (DIN /ISO 50 001) vonatkozó követelmények biztosítása
  • Külső és belső energiaauditok előkészítése, végrehajtása és vezetése
  • Gyárszintű standardizált jelentéstételi rendszer kidolgozása és megszervezése
  • Energiaellátó, épületgépészeti valamint termelő berendezéseken szükségessé váló komplex intézkedések megállapítása, értékelése és kivitelezése
  • Energiaköltségek csökkentésére irányuló módszerek és eljárások részletes költségelemzése, költség összehasonlítása és benchmarking útján történő kifejlesztése és bevezetése
  • Energiaigényre (áram, hő- és hidegenergia, sűrített levegőre) vonatkozó előrejelzések módszerei és eszközei közös kifejlesztése és kialakítása
  • Saját energiatermelő és külső energiaellátó berendezések üzemgazdasági irányítása, kontrollingja és elszámolása
  • Energiamérő- és számláló koncepció biztosítása a gyár területén
  • Energiagazdálkodás-irányítási adatrendszer bevezetésének és működtetésének figyelemmel kísérése
  • Hatóságokkal/energiaszolgáltatókkal/egyéb beszállítókkal való kapcsolattartás

Elvárások:

  • Felsőfokú műszaki végzettség (pl. energiagazdálkodás-irányítás; energiaellátás, eljárástechnológia, ellátási technológia, energetikai berendezéstechnológia stb. terén)
  • Szakmai tapasztalat energiagazdálkodási irányítás/energiahatékonyság/energiagazdálkodás terén előnyt jelent
  • Energiagazdálkodás-irányítási rendszerek (ISO 50 001) kezelésével kapcsolatban szerzett tapasztalat előnyt jelent
  • Kommunikációs készség hatóságok/beszállítók irányában
  • Nagyfokú önállóság és rugalmasság
  • Legalább alapfokú német nyelvtudás valamint az angol nyelv ismerete előnyt jelent

Amit kínálunk:

    Kollégáink szakértelmét versenyképes juttatással és alapbéren felüli csomaggal (mint pl. cafeteria, dolgozói biztosítás, étkezési hozzájárulás, letelepedési támogatás, 13. havi juttatás, sportolási lehetőségek) díjazzuk. Az innovatív és kreatív ötletek megvalósítását elismerjük és jutalmazzuk.

    Stabil munkahely, szakmai fejlődés és versenyképes jövedelem: ezt biztosítja neked a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.
    Csatlakozz a folyamatosan bővülő kecskeméti csapatunkhoz és tudásoddal, szakmai tapasztalatoddal járulj hozzá prémium minőségű autóink gyártásához!

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Speciális mérnöki területek
  • Villamosmérnök
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Munkavégzés helye:

6000 Kecskemét, Mercedes út 1.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed, kérjük küldd el jelentkezésed magyar nyelvű fényképes önéletrajzzal!