Nemzetközi hátterű megbízónk Magyarország egyik meghatározó munkáltatója, ICT szolgáltatásokat szállít. Koncepcióalkotással, komplex informatikai rendszerek és teljes informatikai infrastruktúrák kialakításával és üzemeltetésével foglalkozik.

Elkötelezett, a munkájára hivatásként tekintő, szakmaiságát esetenként az új üzleti modellek létrehozásában és nemzetközi projektekben is szívesen képviselő

Adótanácsadó

munkatársat keresünk

A munkatárs feladata

  • A pénzügyi és az üzleti terület adózási kérdésekben való támogatása, annak garantálása, hogy a cég maximálisan megfeleljen a törvényi előírásoknak.
  • Egyrészt a meglévő üzleti modellek, szerződések és folyamatok biztosításában vesz részt, másrészt új üzleti modellek, koncepciók megszületését segíti tanácsadói tevékenységével.
  • A vállalkozás tevékenységéből adódóan klasszikus adónemekkel (társasági, iparűzési, személyi jellegű, juttatásokhoz kapcsolódó, ÁFA) fog találkozni.
  • Az adózási terület hazai képviselőjeként a munkatárs az anyavállalat nemzetközi központi projektjeiben is szerepet vállal.
  • A vállalkozás nagyságrendje (2 vállalkozás, összesen 4000+ alkalmazott, sokmilliárdos forgalom) miatt mindenképpen olyan munkatárs tudja magabiztosan ellátni a munkakört, aki gyakorlott és nagyfokú rendszer- és folyamatszemlélettel bír, hiszen a nagyságrend nem teszi lehetővé a manualitást.

Önre várunk, ha

  • mindig megtalálja a célhoz a legtisztább, leghatékonyabb, leglogikusabb egyenes utat
  • ha szereti a rendet, a struktúrákat, a tervezhetőséget
  • olyan rutinokat alkalmaz, amelyek ésszerűek, átláthatóak, egyszerűek de hatékonyak
  • látja, hogy a mintáktól mikor érdemes és mikor felesleges eltérni, biztonságot és kiszámíthatóságot ad a környezetének is
  • a bonyolultnak tűnő célokat, terveket is fogyasztható részekre tudja törni
  • specialitása a rutin struktúrák, szabályrendszerek kialakítása, a határidők betartása, a minőség és a pontosság
  • hiszi, hogy egy csónakban evezünk, közös cél érdekében tevékenykedünk
  • képes a különböző szempontokat közelíteni, az üzleti együttműködés harmonizálására
  • a nézeteltéréseket abba az irányba tereli, ahol a praktikusabb véleményeket vagy a közös nevezőt sejti

A fenti feladatok ellátásában az alábbiak és az alábbi területeken szerzett jártasságra van szükség:

  • 3-4 év releváns, adózási területen szerzett tapasztalat
  • felsőfokú gazdasági végzettség, számviteli tudás
  • adótanácsadói képesítés VAGY többéves adótanácsadói tapasztalat
  • naprakész, gyakorlatias adózási ismeretek
  • tárgyalási szintű angol nyelvtudás
  • valamilyen vállalatirányítási rendszer használatában szerzett tapasztalat, SAP előny
  • adótörvények folyamatos figyelemmel kísérése
  • a vállalati folyamatok adótörvényeknek való megfeleltetése
  • adóbevallások, adókalkulációk ellenőrzése
  • szerződések véleményezése adózási szempontból
  • együttműködés társosztályokkal, tanácsadás, a szempontok közelítése
  • mindennapi munka során felmerülő adózási kérdések megoldása
  • kapcsolattartás adóhatósággal, állásfoglalások kérése
  • adóellenőrzések irányítása
  • külföldi/belföldi projektekben való részvétel
  • transzferár dokumentáció elkészítése
  • implementációs tapasztalat
  • halasztott adó számítás

Amit cserébe kínálunk:

  • stabil, nemzetközi hátterű nagyvállalat
  • innovatív, inspiráló, támogató szakmai közösség
  • lifelong-learning közeg: maga a munkakör is folyamatos fejlődést biztosít, de a cég is nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a munkatársak a legkülönbözőbb tréningeken vegyenek részt az egyéni ambícióik alapján
  • modern, innovatív munkakörnyezet
  • juttatások: teljeskörű élet- és balesetbiztosítás, AYCM kártya, cafeteria, bónusz

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Adótanácsadó, Szakértő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Felsőfok/tárgyalóképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest

Ha a fentiek felkeltették az érdeklődését, bátran vegye fel velem a kapcsolatot.

Nyíri Andrea
Senior Consultant