Preventív közösségi programok szakmai vezetője

Belvárosi Közösségi Tér

A Budapest V. kerületi Önkormányzat tulajdonában álló gazdasági társaság keretében működő Belvárosi Közösségi tér prevenciós szemléletet képvisel. Komplex, egymásra épülő, ingyenes szolgáltatáscsomagot ajánlunk a kerületben élő családoknak a várandósság kezdetétől a kamaszkor végéig. Szakmai programunk gerincét, módszertani alapját a Metamorphoses Meseterápia és a gyermekpszichodráma módszertana alkotja, kiegészülve a zeneterápia, a mozgás-és táncterápia, és a dinamikus szenzoros mozgásfejlesztés eszköztárával. Szakembereinkre általánosan jellemző, hogy egyszerre több területen rendelkeznek gyakorlattal, alap (pl. pszichológia, gyógypedagógia) képzettségükön felül szakképesítésekkel, módszerspecifikus végzettségekkel (meseterápia, gyermekpszichodráma, családterápia, szenzoros-integrációs terápia stb.), így olyan szakmai csapatmunka valósul meg a központban és a kerületi gyermekvédelmi jelzőrendszer tagjaival, amely biztosítja a holisztikus szemléletet és professzionalitást.

Főbb szakmai tevékenységek:

  • nyitott és zárt csoportok szülőknek és gyermekeknek
  • rendszerszemléletű, családfókuszú támogató-segítő tevékenység
  • mozgásfejlesztés és mozgásterápiás szolgáltatás
  • az összes problématípusra felkészült utazó gyógypedagógusi szolgáltatás ellátása a kerületi óvodákban
  • gyermekágyas segítés, szoptatási tanácsadás, babahordozási tanácsadás
  • a családot támogató intergenerációs programok
  • ingyenes napközis táborok
  • időszakos gyermekfelügyelet
  • Családbarát Specialty Kávézó

2018-ban országos szintű megmérettetésben az intézmény elnyerte az Év Közösségi Tere különdíjat. Többek között az intézmény működtetésének köszönhetően az V. kerületi Önkormányzat 2018-ban elnyerte az UNICEF Gyerekbarát Település Díjat, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete Családbarát Település Díjat és ezen érdemek elismeréseként az önkormányzat 2019-ben csatlakozhatott az ELFAC nemzetközi szervezet körében a családbarát települések nemzetközi hálózatához, és a Belvárosi Közösségi Tér az alakuló ülésen, mint nemzetközi jó gyakorlat került bemutatásra.

A munkakör fő célja:

A főbb szakmai tevékenységeinket végző szakemberek koordinációja, szakmai program kialakítása és működtetése, innovatív fejlődési irányok meghatározása, a szolgáltatásokat igénybe vevő családokkal való kommunikáció, folyamatos kapcsolattartás. A Társaság ügyvezetésének prevenciós szemléletű szakmai támogatása. A pozíció elsősorban koordinációs és kommunikációs feladatokat kínál, korlátozottan ad lehetőséget a gyakorlati terepmunkára.

Főbb feladatok és felelősségek:

  • A gyermekek és a családok számára szervezett programok, szakmai szolgáltatások, terápiás csoportok koordinálása, szakmai minőségbiztosítása.
  • Nyári napközis táborok szervezése gyermekek részére
  • Évente kétszer írásban és szóban értékeli a munkacsoportba tartozó munkavállalókat.
  • A gyermekekkel foglalkozó főállású, részmunkaidős és megbízással rendelkező kollégák koordinálása, személyes és online aktív kapcsolattartás.
  • Folyamatos személyes kapcsolattartás a Belvárosi Közösségi Teret látogató családokkal, igényfelmérés.
  • Folyamatos kapcsolattartás az V. kerületben működő, oktatást, illetve nevelést végző intézményekkel.
  • Keresi a lehetőségeket a Segítő Kezek Kft. által kínált szolgáltatások, programok bővítésére.
  • Javaslatokat tesz az V. kerületben élő családok és gyermekek számára indítandó programokkal, szolgáltatásokkal, kezdeményezésekkel kapcsolatban.
  • Kapcsolattartás a partnerintézményekkel
  • A Belvárosi Közösségi Tér weboldalának és közösségi oldalainak (FaceBook, Instagram) szakmai tartalmának összeállításában való aktív részvétel, a megjelenés és írott szöveg lektorálása, a technikai feladatokat végző partnerek koordinációja

A jelentkezővel szembeni szakmai elvárások:

  • Egyetemi – pszichológus MA (fejlődéslélektani szakirány, tanácsadói szakirány, szervezetpszichológiai szakirány) – végzettséggel rendelkezik, vagy
  • Humán segítő tevékenység területén szerzett egyetemi (BA vagy MA) vagy főiskolai végzettséget.
  • Tapasztalat gyerekekkel és/vagy szervezetekkel való munkában.
  • Felhasználói szintű számítógépes gyakorlat.
  • Rendszerszemléletű gondolkodás.
  • Társalgási szintű biztos angol nyelvtudás.

Előnyt jelent:

  • Közösségek, szervezetek fejlesztése, irányítása terén szerzett tapasztalatok.
  • Tanácsadó szakpszichológusi, munka-és szervezet szakpszichológusi végzettség.
  • Gyermekvédelmi rendszer ismerete.
  • Metamorphoses meseterápia és/vagy gyermekpszichodráma területén való képzettség.
  • Családkonzultáció vagy családterápia területén szerzett módszertani képzettség és tapasztalat.
  • Jártasság a médiával való kommunikációban, közösségi felületek kezelésében.

A munkavégzés helye és foglalkoztatás:

  • Budapest V. kerület
  • Teljes munkaidő – heti 40 órában

Amit ajánlunk:

  • Változatos szakmai feladatok egy izgalmas, szeretetteli, kiemelkedő színvonalú közegben
  • Fejlődési lehetőség vezetői, kommunikációs készségekben
  • Értékes szakmai kapcsolatrendszer kiépítése a Társaság szakmai csapatával és a partnerszervezetekkel
  • Lehetőség, hogy a szakember bevonódjon a Belvárosi Közösségi Tér kommunikációjába, szervezet fejlesztésébe, megismerve a legújabb jó gyakorlatokat
  • A szakmai továbbképzések esetleges anyagi támogatása (pl. szakképzés-, módszerspecifikus képzés)

Állás, munka területe(i):

  • Oktatás, Kutatás, Tudomány
  • Egyéb tudomány
  • Egészségügy, Gyógyszeripar
  • Pszichológus, Mentálhigiénés szakember

Szükséges tapasztalat:

  • 5-10 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Alapfok/társalgási szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest V. kerület

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.

  • fényképes önéletrajz
  • motivációs levél (max. 1 oldal)
  • bruttó bérigény megjelölésével