A Budapesti Közlekedési Központ a főváros mobilitásmenedzsere. Ez jól hangzik ugye? Milyen feladatokat is jelent ez számunkra? Összehangoljuk, működtetjük, fejlesztjük a budapesti közösségi- és az egyéni közlekedést, mi tervezzük a menetrendet, rendeljük meg a közlekedési szolgáltató cégektől a járművek, például a villamos és buszjáratok működtetésének ellátását. A mi feladatunk a jegyek és bérletek árusítása, az utazási jogosultság ellenőrzése, valamint megtervezzük és irányítjuk a közlekedési hálózatot, valamint utastájékoztatási feladatokat is ellátunk. Ügyfelünk az összes fővárosi lakos, idelátogató belföldi és külföldi turista, akár a közösségi közlekedést veszi igénybe, akár MOL Bubi bringával jár.

Röviden, mozgásban tartjuk a várost.

Ha szeretnél a BKK csapatába tartozni, akkor jelentkezz hozzánk és vegyél részt közös céljaink megvalósításában! Várjuk jelentkezésedet kollégáink közé az alábbi munkakörbe:

Mobilitástervezés szakértő (Közlekedésmérnök)

Feladatok:

  • A Főváros által megvalósított fejlesztések, beruházások közlekedésszakmai előkészítése, a stratégiai tervezési folyamat megalkotása és végrehajtása;
  • Egységes közlekedésszakmai álláspont kidolgozása és képviselete, a közlekedésfejlesztés és a városfejlesztés terveinek összehangolása;
  • A közlekedésstratégiai tervezési dokumentumok megalkotása és rendszeres felülvizsgálata;
  • A Budapesti Mobilitási Terv (BMT) felülvizsgálata, a közlekedésfejlesztési projektek értékelése, projektlista megalkotásának támogatása a fővárosi fenntartható városi mobilitás tervezés (SUMP) budapesti módszertana alapján;
  • Támogatói szerep a Fővárosi Önkormányzat közlekedési ágazatot érintő szabályozási, rendeletalkotási feladataiban, az átfogó fővárosi és országos stratégiai dokumentumok készítésében (Nemzeti Közlekedési Stratégia, Városfejlesztési Koncepció);
  • Közreműködik a Főpolgármesteri Hivatal közlekedésszakmai döntés-előkészítő és végrehajtó munkájában;
  •  A Fővárosi Közgyűlés elé kerülő szakterületi döntési javaslatok összeállítása, koordinálása, társ-szakterületi javaslatok véleményezése;
  • A városvezetéshez címzett, a szakterületet érintő kérdésekre, sajtó és egyéb megkeresésekre adandó szakmai válaszok összeállítása.
  • Együttműködik és kapcsolatot tart a tulajdonos, a cégcsoporton belüli és a cégcsoporton kívüli társaságok képviselőivel;
  • Részt vesz a Társaság stratégiájának, üzleti tervének és munkatervének kialakításában.

Téged keresünk:

  • ha egyetemi diplomád van, közlekedési, urbanisztikai területen;
  • felsőfokú szinten beszélsz angolul;
  • van legalább 5 év szakmai tapasztalatod.

Előnyt jelent, ha rendelkezel

  • tervezői tapasztalattal;
  • jogosultsággal településrendezési tervek közlekedési munkarészeinek elkészítéséhez;
  • közigazgatási szakvizsgával.

Amivel várunk téged

  • izgalmas szakmai feladatok;
  • fejlődési lehetőség szakmai pályafutásodban;
  • versenyképes fizetés és juttatási csomag;
  • támogató vezetők: teret adunk ötleteidnek és elképzeléseidnek;
  • barátságos, jó hangulatú légkör.

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Közlekedési mérnök

Szükséges tapasztalat:

  • 5-10 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Felsőfok/tárgyalóképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.