Magyarország piacvezető pénzintézete

Hitelkockázati modellező

Munkakörbe munkatársat keres.

Főbb feladatok:

  • deault valószínűséget előrejelző hitelkockázati modellek fejlesztése, majd azok banki folyamatokba és rendszerekbe történő implementálása,
  • a meglévő hitelkockázati modellek magyarázó erejének visszamérése,
  • aktív részvétel a bank adatvagyonának fejlesztésében és tisztításában,
  • aktív részvétel a terület munkájához kapcsolódó folyamatok és rendszerek fejlesztésében.

Elvárások:

  • mesterszintű gazdasági, vagy természettudományi végzettség, (folyamatban lévő is lehetséges)
  • statisztikai modellezési ismeretek, (pl.: logit modell)
  • VBA programozási-, vagy SQL ismeretek,
  • legalább egy statisztikai programcsomag haladó ismerete (preferáltan R vagy Python),
  • Microsoft Office haladó felhasználói ismerete, különös tekintettel az Excelre,
  • elemző készség és logikus gondolkodás,
  • kreativitás,
  • nyitottság,
  • asszertivitás.

Előnyök:

  • R dplyr package ismerete,
  • hitelkockázati modellezésben szerzett tapasztalat,
  • valamely BI szoftver (preferáltan R shiny, vagy Power BI) ismerete,
  • angol nyelvtudás.

Amit kínálunk:

  • versenyképes fizetés,
  • szakmai fejlődési lehetőség,
  • fiatalos csapat.

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Kockázatkezelő
  • IT programozás, Fejlesztés
  • Programozó, Fejlesztő

Szükséges tapasztalat:

  • Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot

Szükséges végzettség:

  • Középiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Rugalmas munkavégzési hely - Budapest, Pest megye

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, kérjük, töltse fel fényképes önéletrajzát, fizetési igény megjelöléssel a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.