Pénzügyi és számviteli osztályvezető

  • Cég neve

    FŐVÁROSI ÁLLAT- ÉS NÖVÉNYKERT

  • Munkavégzés helye

    1146 Budapest Állatkerti körút 6-12.

  • Egyéb juttatások

    • Cafeteria

    • Általános munkarend
  • Biztosított eszközök

    • Mobiltelefon
  • Elvárások

    • 3-5 év tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

  • A Gazdasági Igazgatóság pénzügyi és számviteli munkafolyamatának jogszabályok és belső szabályzatok szerinti megszervezése, operatív irányítása és ellenőrzése.
  • A gazdálkodással kapcsolatos beszámolási tevékenység irányítása és ellenőrzése, vezetői információs igények kielégítése.
  • Közvetlenül irányítja és ellenőrzi a Gazdasági Igazgatóság pénzügyi és számviteli operatív tevékenységét.
  • Ellátja a Sz. tv. 150. §-a szerinti, könyvviteli szolgáltatás körébe tartozó feladatokat, irányítja és vezeti az éves elemi költségvetési beszámoló, az egyszerűsített éves költségvetési beszámoló elkészítését, az Áhsz. 5. §. (1) bekezdése szerinti kötelezettség teljesítése.
  • Figyelemmel kíséri a vonatkozó államháztartási-, pénzügyi- számviteli ás adó rendelkezéseket és gondoskodik ezeknek az illetékes munkatársakkal történő megismertetéséről, végrehajtásukat ellenőrzi.
  • Adózás naprakész követése, adójogszabályok változásainak figyelemmel kísérése, adóbevallások készítése, ellenőrzése.
  • Adatszolgáltatások teljesítése a fenntartó és egyéb hatóságok felé.
  • Jóváhagyásra elkészíti, aktualizálja az intézményi pénzügyi-számviteli szabályzatait. Gondoskodik a jóváhagyott szabályzatok ismertetéséről, egységes értelmezéséről.
  • A pénzügyi és számviteli integrált rendszerre ható jogszabályváltozás vagy belső szabályozás esetén javaslatot tesz az új ügyviteli folyamat kidolgozására, gondoskodik a használatban lévő integrált rendszer módosításáról, a programban változások betanításáról.

Elvárások

  • Felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés alapképzés (Bsc vagy BA)
  • Regisztrált mérlegképes könyvelői képesítés
  • Államháztartási számviteli és pénzügyi feladatok ellátásában szerzett 3-5 éves szakmai tapasztalat
  • Pénzügyi integrált rendszerek használatának ismerete
  • Gyakorlott szintű MS Office (iroda alkalmazások)
  • Gazdasági folyamatok átlátása
  • Számviteli és adójogszabályok értelmezésének és alkalmazásának képessége
  • Vezetői képesség
  • Szervező képesség
  • Rendszerszemlélet
  • Konfliktuskezelő- és tűrő képesség
  • Csapatmunkára való képesség

Előnyt jelent

  • Felsőfokú végzettség
  • Államháztartási mérlegképes könyvelői képesítés
  • Költségvetési szervnél vezetői munkakörben szerzett 3-4 éves gyakorlat
  • Angol nyelvtudás

Amit kínálunk

Az illetmény megállapítására és a juttatásokra a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény rendelkezései az irányadók.

Munkahelyi extrák

  • Kávézó

  • Részletes szakmai önéletrajz
  • Iskolai végzettséget igazoló bizonyítványok másolata
  • Fizetési igény megjelölése
  • Hozzájáruló nyilatkozat, hogy a pályázatot az elbírálásban résztvevők megismerhetik.
  • Nyilatkozat arra vonatkozóan, hogy a pályázó a pályázati anyagában közölt személyes adatainak a pályázattal összefüggésben történő kezeléséhez hozzájárul
  • Három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány ( sikeres pályázat esetén)