MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyilvánosan Működő Részvénytársaság logo

Operatív beszerzés csapatvezető

    MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyilvánosan Működő Részvénytársaság

  • Munkavégzés helye

    Százhalombatta, Tiszaújváros

  • Egyéb juttatások

    • Cafeteria
    • Egészségbiztosítás
    • Élet- és balesetbiztosítás

  • Elvárások

    • Angol középfok
    • 3-5 év tapasztalat
    • Főiskola
    • 'B' kat. jogosítvány

Állás leírása

Ismerd meg a MOL értékeit, és éld át a #LIFEATMOL érzést!

Csatlakozz a MOL Társasági Szolgáltatások szervezetéhez, keressük új

Operatív Beszerzés Csapatvezető

kollégánkat!

Csapatvezetőként a következő felelősségi körök tartoznának Hozzád:

  • Az Operatív Beszerzés csapat munkájának és folyamatainak irányítása és felügyelete (Beszerzés ügyviteli feladatai, megrendelések végrehajtása és teljesítés)
  • Az Operatív Beszerzés adott területtel kapcsolatos elfogadott célkitűzéseinek teljesítéséhez szükséges erőforrások biztosítása
  • A belső ügyfelek és érintett csapatok kapcsolattartói feladatait is ellátja eszkalációs ügyekben. Emellett felelős az Operatív Beszerzés fejlesztési-, implementációs- és legjobb gyakorlatokkal kapcsolatos tevékenységeiért.
  • A Planner - Buyer csapat irányításán keresztül biztosítja az üzleti egységek optimális és folyamatos ellátását a lehető legalacsonyabb készletszint mellett.

Bővebben a feladataidról:

  • Felelős az Operatív Beszerzés folyamatainak hatékonyságáért:
    • Irányítja és ellenőrzi a standard beszerzési igények beszerzési megrendelésként való rögzítését.
    • Felelős a beszerzési megrendeléseket érintő változások elvégzéséért (szállítási határidő, ár, mértékegység), gondoskodik a visszaigazolással kapcsolatos viták rendezéséről.
    • Figyelemmel kíséri a szállítások követését, a szállítást megelőző beszállítói koordinációt/utókövetést.
  • Felelős a Planner – Buyer folyamatok hatékonyságáért:
    • A Planner - Buyer csapat irányításán keresztül biztosítja a rendelkezésre állást és státusz követést, készletpótlást, szükséglettervezést, előrejelzést, leltárfelvételt, leltárelemzést és pénzügyi elszámolásokat.
    • Közreműködik a raktározási infrastruktúra anyagtárolás-fókuszú karbantartásában és fejlesztésében.
  • Kiválasztja, irányítja, fejleszti, értékeli és előlépteti a hozzárendelt munkatársakat
  • Közreműködik a célok és KPI-ok meghatározásában, valamint ezek Operatív Beszerzés funkció szerinti alábontásában. Közreműködik a célok KPI-alapú teljesülésének monitoring és beszámolási feladatainak ellátásában.
  • Képviseli a beszállítókkal kapcsolatos incidens eszkalációs szintet
  • A megfelelési szabályok meghatározásán, felülvizsgálatok lebonyolításán, követési intézkedéseken és riportáláson keresztül járul hozzá a megfelelés biztosításához (compliance management).
  • Értékeli a csapat által azonosított folyamatos szolgáltatás és folyamat fejlesztési lehetőségeket, kollégáit segíti a feladatok priorizálásával. Gondoskodik a folyamatfejlesztési kezdeményezések sikeres megvalósításáról és fenntartásáról.
  • Saját szakterületén belül tevőlegesen fejleszti és ápolja a szorosabb együttműködést az SCM/Beszerzésen belül és más szervezetek képviselőivel.
  • Elvégez minden további Operatív Beszerzés/SCM működésével kapcsolatos delegált és szakmai feladatot.

Te vagy az ideális jelöltünk, amennyiben rendelkezel:

  • Egyetemi (MA/MSc) / főiskolai (BA/BSc) végzettséggel, preferált szakterületek: SCM / Beszerzés / Logisztika
  • 4+ év beszerzés/ SCM terén szerzett szakmai tapasztalat; 4+ év alacsonyabb szintű informatikai rendszerek használata és folyamatfejlesztés terén szerzett tapasztalattal
  • Átfogó beszerzési folyamat megvalósítása terén szerzett gyakorlattal
  • Folyékony angol nyelvtudással
  • Multinacionális szervezetnél - ideális esetben szolgáltatási központi funkcióban -, szerzett tapasztalattal
  • Tapasztalattal a beszerzés tevékenységek és egyeztetések irányításában;
  • Gyakorlattal a változások kidolgozásában és/vagy levezénylésében, fejlesztési projektek megvalósításában
  • ERP (lehetőség szerint SAP MM) rendszerek ismeretével, eBeszerzési megoldások ismerete, a Microsoft Office alkalmazások emelt szintű használata
  • „B” kategóriás jogosítvánnyal, utazási hajlandósággal

Amit mi kínálunk:

  • Multinacionális környezet, emellett családias légkört
  • Stabil munkahely, hosszú távú karrierlehetőséget
  • Cafeteria csomag, dolgozói kedvezményeket
  • Élet, baleset- és egészségbiztosítást
  • Az új  vezető kolléga szakmailag sokat tanulhat és fejlődhet, valamint hozzájárulhat a MOL üzleti folyamatainak alakításához, amely ténylegesen értéket teremt.

Állás, munka területe(i):

  • Szállítás, Beszerzés, Logisztika
  • Szállítás, Logisztika vezető
  • Anyaggazdálkodás, Beszerzés
  • Projektmenedzsment