Nemzetközi Piackutatási Tanácsadó, kiskereskedelem (Global Retail Consultant)

Patterns Consulting Korlátolt Felelősségű Társaság

Kiváló kapcsolattartó

Budapest XIV. kerület

A cégről

A Patterns Consulting Kft. egy olyan tanácsadó cég, amely a nemzetközi piackutatás új ágára, a Global Market Insightra szakosodott. A Patterns a nemzeközi FMCG vállalatokat a saját adataik elemzése által jobb üzleti stratégiához és döntések meghozatalához segíti.

Elemzéseink során a piaci törvényszerűségek mögött rejlő mintázatokat keressük, innen a cég neve: Patterns, azaz mintázatok.

Cégünk ötvözi egy multinacionális és egy magánvállalat előnyeit. Munkatársainknak olyan világszinten versenyképes piacelemzési szaktudást adunk, amellyel bárhol Európában helytállnának. Munkájuk során – Magyarországon egyedülálló módon – lehetőségük nyílik ismert nemzetközi márkák globális marketingstratégiájáért felelős vezető szakembereivel együttműködni.

Mindezt egy angolszász munkakultúrájú, fiatalos és professzionális környezetben tesszük, ahol a munkavállaló érték. Cégünk életében munkatársaink teljeskörű emberi és szakmai támogatása mellett kiemelt szerep jut a technológiai innovációnak: a legmodernebb informatikai eszközökkel, algoritmusokkal, és egyedi megoldásokkal tesszük hatékonyabbá és ezáltal könnyebbé az ügyfeleink és munkatársaink életét.

Feladatok:

  • Nemzetközi mosó- és öblítőszer kategóriát (Global Home Care) érintőMarket Insight” projektek vezetése
  • Komplex piackutatási elemzések készítése és ezek alapján stratégiai tanácsadás (kiskereskedelmi adatok másodelemzése)
  • Különböző piackutatási módszertanok és adatforrások integrálása az elemzések során
  • Prezentációk tartása, rendszeres kapcsolattartás a külföldi ügyfelekkel (normál körülmények között havi két nap utazás Európán belül – a világjárvány alatt átmenetileg felfüggesztve)
  • Tableau szoftver segítségével elemzések készítése és adatvizualizáció
  • Önálló munkavégzés

Elvárások:

  • Releváns felsőfokú végzettség (közgazdaságtan, statisztika, szociológia, stb.)
  • Mininum 5 év munkatapasztalat, ebből minimum 3 év kiskereskedelmi piackutatási tapasztalat angol nyelven
  • Ügyfélmenedzsment tapasztalat angol nyelven
  • Kiskereskedelmi panel, az ehhez kapcsolódó mutatószámok és elemzések ismerete
  • Magabiztos, felsőfokú angol nyelvtudás (C1) elengedhetetlen (angol a munkanyelv, az interjú egy része angolul zajlik!)
  • Aktív Ms Outlook, Excel és PowerPoint felhasználói ismeret (Pivot-tábla, függvények, PPT template ismerete és használata)

Előnyt jelent:

  • Egyéb piackutatási módszertanok ismerete
  • Tableau vagy Power BI szoftverismeret

Amit kínálunk:

A pozíció betöltésével lehetőség van:

  • Nemzetközi szinten versenyképes tudás megszerzésére piacelemzési szakterületen
  • Tableau (piacvezető adatvizualizációs szoftver) használatának elsajátítására
  • Ismert nemzetközi márkák global marketing stratégiájáért felelős vezető szakembereivel együttműködni.
  • Adatbázis rendszerek tervezésében, alapokról való felépítésében és folyamatos fejlesztésében való részvételre
  • Innovatív technológiai megoldások megismerésére és alkalmazására
  • Prezentációs ismeretek továbbfejlesztésére (template-ek, infografikák, stb.)

Amit a cég kínál:

  • Professzionális munkakörnyezet
  • Versenyképes fizetés és cafeteria csomag
  • Rugalmasság
  • Hibrid munkavégzés: a pandémia ideje alatt alapvetően távmunka
  • Céges masszázs
  • Céges gerincjóga
  • Európán belül korátlan mobiltelefon-használat és korlátlan adatcsomag
  • Családbarát munkahely
  • Munka-magánélet egyensúly
  • Modern iroda, fiatalos légkör
  • Stabil munkahely, hosszútávú munkalehetőség

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva ANGOL nyelvű önéletrajz ÉS motivációs levél csatolásával.

Állás, munka területe(i):

  • Marketing, Média, PR
  • Piacelemző, Piackutató
  • Értékesítés, Kereskedelem
  • Kereskedelmi munkatárs

Az ideális jelöltre igazak az alábbiak:

  • Stratégiai gondolkodásmód és analitikus beállítottság
  • Jó problémamegoldó képesség
  • Hatékonyság
  • Megbízhatóság
  • Tanulási és tanítási hajlandóság és igény
  • Hosszú távú karrierterv