Jogtanácsos

Az MVM Csoport Magyarország harmadik legnagyobb vállalatcsoportja. A 100 százalékban állami tulajdonban lévő dinamikus, innovatív energetikai vállalatcsoport - kiegészülve az NKM Csoporttal - a legnagyobb hazai energetikai tudásközpont is egyben, amely szakmai felkészültségével nagymértékben hozzájárul Magyarország ellátásbiztonságához. Az MVM Csoport célja, hogy megfizethető és tiszta energiát biztosítson ügyfelei részére fenntartható és a 21. század követelményeinek megfelelő módon.

Feladatok

  • Az MVM Csoportba tartozó társaságok feletti tulajdonosi joggyakorlással összefüggő jogi és igazgatási feladatok ellátása, előterjesztések megírása, véleményezése, együttműködés a leányvállalatokkal és társ-szakterületekkel, koordinációs feladatok ellátása
  • A társaság működésével összefüggő és az MVM Csoportba tartozó társaságok vonatkozásában felmerülő társasági jogi feladatok ellátása/támogatása (létesítő okirat módosítások; ügyrend módosítások; jogszabály változás csoportszintű átvezetése; határozat tervezetek megírása, a döntési hatáskör megállapítása)
  • A társaság döntés-előkészítési folyamatának támogatása, előterjesztések véleményezése, jogi és portfóliómenedzsment tárgyú előterjesztések megírása
  • Az MVM Csoportba tartozó társaságok vonatkozásában társasági jogi átalakulások jogi támogatása, tulajdonosi kontrollja, jogi ütemtervek elkészítése, a végrehajtás projekt jelleggel történő figyelemmel kísérése
  • Csoportszintű és belső szabályozási feladatok ellátása/a szabályozások véleményezése, megírása
  • Kutatómunka elvégzése, jogi állásfoglalások készítése (különösen társasági jog és cégjog tárgykörében), adatgyűjtések és kimutatások vezetése
  • Külföldi céghelyű cégek okán eseti jelleggel idegen nyelven történő munkavégzés (leányvállalatok feletti tulajdonosi joggyakorlás; a társasági jogi dokumentumok alkalmazása, összefoglaló készítése; kapcsolattartás az ügyvezetéssel és a külföldi jogi képviselővel)

Amit kérünk

  • Jogi egyetemi diploma, jogi szakvizsga
  • 4 éves szakmai tapasztalat
  • Angol nyelv munkavégzés során történő használata
  • MS Office programok felhasználószintű ismerete
  • Önálló munkavégzés, komplex problémamegoldás, proaktivitás,
  • Jó kommunikációs és problémamegoldó képesség

Előnyt jelent

  • Holding struktúrában működő cégcsoportnál szerzett munkatapasztalat
  • Társasági jogi szakjogász képzés
  • Hasonló munkakörben szerzett szakmai tapasztalat
  • Gazdasági szakképzettség

Miért jó nálunk dolgozni?

  • versenyképes bér
  • teljesítmény alapján prémium vagy bónusz
  • folyamatos szakmai fejlődési lehetőségek (tréningek, konferenciák)
  • széles körű béren kívüli juttatási csomag (cafeteria, egészségbiztosítás, kockázati balesetbiztosítás)
  • üdülési, sportolási lehetőségek, rendezvények
  • rugalmas munkaidő
  • vállalati szabadidős és szakmai rendezvények

Állás, munka területe(i):

  • Jog, Jogi tanácsadás
  • Jogtanácsos, Jogász, Jogi előadó

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Egyetem

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest, Szentendrei út 207-209.

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.