Gazdálkodási főosztályvezető

  • Cég neve

    Országos Bírói Tanács

  • Munkavégzés helye

    1055 Budapest, Szalay utca 16

  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 5-10 év tapasztalat
    • Egyetem

Állás leírása

Feladatok

  • Irányítja és ellenőrzi a vezetése alatt álló Gazdálkodási Főosztály munkáját;
  • Felelős a Gazdálkodási Főosztály egészének működéséért, a vonatkozó jogszabályok, elnöki intézkedések, utasítások és egyéb szabályzatok alkalmazásáért és betartatásáért, a főosztály munkájának irányításáért, összehangolásáért;
  • Elkészíti az Országos Bírói Tanács elemi költségvetését és költségvetési beszámolóját;
  • Felügyeli és koordinálja az OBT elnökének hatáskörébe tartozó „Bíróságok fejezet, Országos Bírói Tanács cím” egészére és az OBT-re vonatkozó valamennyi pénzügyi, költségvetési, gazdálkodási tevékenységét;
  • Felelős az „Országos Bírói Tanács cím” költségvetés tervezésért, teljesítéséért;
  • Közreműködik a gazdálkodási és költségvetési szakterületi tevékenységbe tartozó előterjesztések, tájékoztatók, határozatok, szabályzatok, ajánlások tervezeteinek elkészítésében.

Elvárások

Iskolai végzettség:

  • Szakirányú felsőfokú iskolai végzettség;
  • Mérlegképes könyvelői szakképesítés;
  • 368/2011. (XII.31.) Korm. rendelet az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról 12. §. (1) bekezdésében meghatározott feltételeknek történő megfelelés:
    A gazdasági vezetőnek a felsőoktatásban szerzett végzettséggel és emellett

a) okleveles könyvvizsgálói vagy államháztartási mérlegképes könyvelői szakképesítéssel vagy az engedélyezés szempontjából ezzel egyenértékű szakképesítéssel, vagy

b) gazdasági vezetői, belső ellenőri, érvényesítői, pénzügyi ellenjegyzői - 2012. január 1. előtt az Áht. szerinti ellenjegyzői -, vagy a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: Szt.) 150. § (1) és (2) bekezdése szerinti feladatok ellátásában költségvetési szervnél szerzett legalább öt éves igazolt szakmai gyakorlattal, valamint mérlegképes könyvelői szakképesítéssel vagy a felsőoktatásban szerzett gazdasági szakképzettséggel kell rendelkeznie.

Egyéb feltétel, végzettség, képesítés:

  • Magyar állampolgárság;
  • Cselekvőképesség;
  • Büntetlen előélet;
    Amennyiben a pályázó nem áll igazságügyi alkalmazotti szolgálati jogviszonyban, úgy az Iasz. 11/A. §-ára figyelemmel hatósági erkölcsi bizonyítvánnyal kell igazolnia azt a tényt, hogy a 11. § (4) bekezdésében meghatározott körülmény vele szemben nem áll fenn.
  • Vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség;
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek.

Egyéb elvárások:

  • Rendszerszemlélet, jó elemzési képesség, stratégiai látásmód,
  • Jó kommunikációs és problémamegoldó képesség,
  • Proaktivitás, nagyfokú önállóság.

Előnyt jelent

  • 5 évet meghaladó bírósági vagy önálló központi költségvetési szervnél szerzett szakmai tapasztalat;
  • Vezetői tapasztalat;
  • A kötelező szakmai elvárásokon túli egyéb szakmai kompetenciák, különösen vagyongazdálkodás, kockázatelemzés, kockázatkezelés területen tapasztalat, belső ellenőrzési ismeretek.

A jelentkezéseket

  • postai úton az Országos Bírói Tanács elnökéhez címezve, az Országos Bírói Tanács (1055 Budapest, Szalay utca 16. I/132.) részére kell 3 példányban megküldeni, vagy elektronikus úton a Jelentkezem gombra kattintva.

A jelentkezéshez benyújtandó mellékletek:

  • A Gazdálkodási Főosztályon a fenti feladatok ellátására vonatkozó pályaművet, amelyben a főosztály szakmai irányításával kapcsolatos terveit, elképzeléseit ismerteti,
  • Részletes - aláírt, fényképes - szakmai önéletrajz, mely tartalmazza a pályázó eddigi munka-, szolgálati és egyéb munkajogi jogviszonyainak pontos megnevezését, időtartamát, az ellátott munka-, illetve feladatkörét, valamint személyes adatait és rövid úton történő elérhetőségeit (telefonszám, e-mail cím);
  • A képesítési feltételeknél feltüntetett végzettséget igazoló oklevél és bizonyítvány másolatát;
  • Legalább 5 év szakmai gyakorlatról kiállított igazolást;
  • Hatósági erkölcsi bizonyítványt vagy igazolást a hatósági erkölcsi bizonyítvány igényléséről (amennyiben a pályázó nem igazságügyi alkalmazott);
  • Nyilatkozatot, amelyben hozzájárul ahhoz, hogy személyes adatait az Országos Bírói Tanács elnöke, valamint az általa írásban felhatalmazott személyek és a személyzeti feladatokat ellátó szervezeti egységek munkatársai megismerjék és kezeljék.