EHS szakértő / üzleti területi EHS felelős

Feladatok:

EHS Vezető  és üzleti terület támogatása minden EHS-sel kapcsolatos ügyben és az EHS-sel kapcsolatos szabályozási kötelezettségek teljesítése

  • A hatályos jogszabályokban meghatározott munka- és tűzvédelmi szaktevékenységek folyamatos ellátása
  • Szakértői tanácsadás, támogatás nyújtása a szervezet és a telephely EHS-sel kapcsolatos vezetésével kapcsolatban, egyes business-ek támogatása a vezetőkkel, csoportvezetőkkel, munkavállalókkal való kommunikáció során EHS ügyekben
  • Éves EHS célkitűzések /mutatók meghatározása; EHS cselekvési terv elkészítése a célok megfelelő megvalósításához az üzleti területi vezetővel és a Country EHS Officer-rel való egyeztetés után. Az országos EHS célok elérésében és támogatásában való aktív részvétel
  • Munkabalesetek/HS incidensek nyilvántartása, hatósági és biztosítói jelentése, balesetek kivizsgálása, ok-elemzések, és a helyesbítő intézkedések nyomon követése vállalati szinten és egyes üzleti területeken; HS Incident reporting vállalatszintű koordinálása, ellenőrzése, területek támogatása a szükséges adatok feltöltésében
  • Kockázatértékelések készítése, rendszeres felülvizsgálata vállalati szinten
  • Munka- és tűzvédelmi oktatások szervezése, lebonyolítása vállalati szinten általános, egyes üzleti területen területspecifikus módon,
  • Munkavédelmi üzembehelyezési eljáráson való részvétel szükség szerint, munkavédelmi szempontú előzetes vizsgálat elvégzése, munkavédelmi témájú intézkedések nyomon követése
  • Részvétel belső, külső auditokon, hatósági ellenőrzéseken
  • Integrált irányítási rendszer támogatása, egyes üzleti területen annak fenntartása, éves vezetőségi felülvizsgálat támogatása
  • Projektek/projektvezetők támogatása EHS szempontból különös tekintettel a munkavédelemre
  • Business területek EHS szállítói minősítéseinek kezelése, jóváhagyása
  • A cég által előírt szabványoknak és EHS ügyfélkövetelményeknek való megfelelés biztosítása
  • Rendszeres munka-, tűzvédelmi ellenőrzések végrehajtása az intézkedések nyomon követése, szükség szerinti koordinálása
  • Belső és külső EHS partnerekkel kapcsolattartás
  • Szoros együttműködés a nemzetközi szervezetek EHS szakértőivel és a Country EHS Officer-rel, az országos és nemzetközi szervezetek EHS standard követelményeinek megfelelő jelentés készítése és továbbítása.
  • A potenciális veszélyhelyzetek azonosítása és azokra való reakciók tisztázása, az EHS kríziskezelési csapatban való részvétel
  • Hiányosságok azonosítása és azok megszüntetésének támogatása, fejlesztési lehetőségek azonosítása

Elvárások:

  • Munkavédelmi felsőfokú szakképzettség
  • Munka- és tűzvédelmi területen szerzett gyakorlati ismeret (minimum 3-5 év)
  • Erős kommunikációs képesség írásban és szóban angolul (német előny, de nem követelmény)
  • Villamos/gépész szakterületi végzettség előny
  • Elektronikai ipari tapasztalat előny
  • Tűzvédelmi középfokú szakképzettség megléte előny
  • Belső auditori végzettség (ISO 9001/ISO 14001/ISO 45001) előny

Állás, munka területe(i):

  • Gyártás, Termelés
  • Munka-, Egészségvédelem, Biztonságtechnika

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest 14. kerület

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.