Csatlakozzon Magyarország egyik vezető gyógyszeripari cégéhez,
a Richter Gedeon Nyrt. csapatához!

A magyarországi központú Richter Gedeon Nyrt. több mint 115 éves történelmével, innováció iránti elkötelezettségével Magyarország és
a régió meghatározó gyógyszeripari vállalata. A nőgyógyászat terén szerzett több mint egy évszázados tapasztalata és a világ egyik
legszélesebb termékpalettája révén globálisan is elismert szereplője a gyógyszeriparnak. Az 1000 főt meghaladó kutató-fejlesztő
bázisával a közép-kelet-európai térség egyik legjelentősebb kutatási központja. A Richter legfőbb célja, hogy folyamatosan korszerű
készítményekkel álljon a lakosság gyógyításának szolgálatában.

A Richter Gedeon Nyrt.

Adatvédelmi jogász, jogtanácsos

munkatársat keres

Feladatai

  • Az adatkezelők számára a GDPR-ban, az Infotv.-ben, továbbá az egyéb irányadó jogszabályban meghatározott kötelezettségek teljesítése, és az adatvédelmi megfelelőség biztosítása érdekében az adatvédelmi szempontok érvényesítése a Társaság valamennyi tevékenysége kapcsán;
  • adatvédelmi kérdésekben véleményformálás, megfelelő megoldások kialakítása, dokumentálása;
  • írásbeli összefoglalók és iránymutatások kialakítása különböző adatkezelési témákban (pl. PR, marketing, kereskedelem, alapítványi adatkezelések, személy-, és vagyonbiztonság);
  • szakmai tájékoztatás és tanácsadás a magyarországi társosztályok és külföldi leányvállalatok számára.
  • adatkezeléssel járó projektek véleményezése;
  • adatvédelemmel kapcsolatos szabályzatok véleményezése, belső szabályozás kialakítása/elkészítése;
  • jogszabályi környezet, hatósági iránymutatások, bírósági joggyakorlat, jó gyakorlatok figyelemmel kísérése és átültetése;
  • szerződések adatvédelmi szempontú véleményezése, kiegészítése;
  • adatkezelési tájékoztatók véleményezése, megírása;
  • minta dokumentumok (szerződések, szerződéses fejezetek, tájékoztatók) kialakítása, felülvizsgálata, módosítása;
  • adatvédelmi hatásvizsgálatok készítése, véleményezése, tanácsadás a társosztályok számára a hatásvizsgálat elvégzésével kapcsolatban;
  • együttműködés és konzultáció az adatvédelmi felügyeleti hatóságokkal;
  • üzleti partnerekkel egyeztetések folytatása; külső tanácsadókkal, ügyvédekkel való kapcsolattartás és projektek koordinálása.

Elvárások:

  • Jogi egyetemi végzettség, jogi szakvizsga;
  • 4-5 év releváns munkatapasztalat, elsősorban adatvédelmi területen;
  • nemzetközi vonatkozású jogi ügyekben való jártasság;
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás szóban és írásban egyaránt;
  • MS Office alkalmazásokban való jártasság;
  • sokrétű feladatok önálló és felelősségteljes ellátására való jártasság.

Amit kínálunk:

  • Kihívásokkal teli, felelősségteljes szakmai munka;
  • folyamatos fejlődési lehetőség;
  • innovatív, hosszú távú, biztos munkahely;
  • változatos feladatok;
  • elkötelezett, lendületes és támogató csapat.

Állás, munka területe(i):

  • Jog, Jogi tanácsadás
  • Jogtanácsos, Jogász, Jogi előadó
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Felsőfok/tárgyalóképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest

Kérjük, hogy szakmai önéletrajzát (a bérigény megjelölésével) és motivációs levelét a " 30016151 "referenciaszám feltüntetésével, szíveskedjék eljuttatni részünkre.