Vezető jogász

  • Cég neve

    Magyar Nemzeti Bank

  • Munkavégzés helye

    Budapest

  • Egyéb juttatások

    • Nyugdíjpénztár

  • Elvárások

    • Angol felsőfok
    • 1-3 év tapasztalat
    • Egyetem

Intézményünk 100 éves, de munkatársaink a XXI. század történelmét írják!

Célunk nemcsak az árstabilitás, hanem egy stabil munkahely biztosítása is!

Magyar Nemzeti Bank, ahol a munkájának jelentősége van!

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Tőkepiaci és fogyasztóvédelmi jogérvényesítési igazgatóság Pénzmosási és piacfelügyeleti jogérvényesítési főosztályán

munkakör betöltésére.

A szervezeti alegység feladata a pénzügyi közvetítőrendszert érintő piaci devianciák – így különösen az engedély nélkül vagy bejelentés hiányában végzett (jogosulatlan) tevékenységek, a piaci manipuláció vagy a bennfentes kereskedelem – feltárása, szankcionálása során jogi támogatás nyújtása a vizsgálati szakterületnek, mely többek között döntések előkészítésével, helyszíni ellenőrzéseken, meghallgatásokon való részvétellel valósul meg.

A szervezeti alegység célja a fentiek révén aktív közreműködés a pénzügyi közvetítőrendszer tisztán tartásában, a nemkívánatos piaci szereplők, valamint a büntetőjogi megítélés alá eső tevékenységek felszámolásában, továbbá a befektetővédelem hatékony és proaktív kivitelezésében.

Amiért érdemes minket választania:

  • szakmai fejlődési lehetőség;
  • változatos munkavégzés;
  • kihívást jelentő feladatok;
  • versenyképes juttatási csomag;
  • béren kívüli juttatás, önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás.

Bizalommal fogadjuk jelentkezését a következő feladatokra:

  • közreműködés a piacfelügyeleti szakterület feladatkörébe tartozó hatósági döntések tervezetének előkészítésében;
  • a piacfelügyeleti és egyéb hatósági eljárások lebonyolításának támogatása, továbbá személyes részvétel a helyszíni ellenőrzésekben;
  • a felügyeleti tevékenység támogatása keretében jogi álláspont kialakítása a felmerülő kérdésekben;
  • közreműködés a jogszabálytervezetekkel kapcsolatos felügyeleti vélemény kialakításában;
  • az egyes eljárások során tudomására jutott jogszabálysértés esetén a társhatóságok eljárásának kezdeményezése;
  • részvétel a belföldi és külföldi hatóságoktól érkező megkeresések teljesítésében.

Elvárások:

  • Jogi egyetemi végzettség;
  • tőkepiaci jogszabályok, ajánlások, ágazati önszabályozó eszközök átfogó ismerete;
  • tőkepiaci termékek, folyamatok, rendszerek ismerete;
  • többéves munkatapasztalat;
  • kimagasló precizitás és megbízhatóság;
  • magas szintű pénzügyi tudatosság és gondolkodásmód;
  • önálló, elkötelezett, felelősségteljes munkavégzés, eredményorientáció;
  • tárgyalóképes angolnyelv-tudás;
  • jó szervezési és problémamegoldó képesség;
  • jó absztraháló képesség;
  • jó kommunikációs készség (szóban és írásban egyaránt);
  • együttműködési képesség és készség;
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvánnyal.
  • A munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

Előny lehet leendő kollégánk számára:

  • Tőkepiaci területen szerzett munkatapasztalat;
  • releváns szakjogászi végzettség;
  • tőzsdei szakvizsga vagy VAP vizsga;
  • jogász-közgazdász vagy közgazdasági végzettség;
  • jogi szakvizsga.

Szeretne munkájával az Ön elé táruló intellektuális kihívások megoldása révén hozzájárulni az MNB sikeréhez, valamint egy olyan szervezet tagja lenni, ahol a leginnovatívabb módszereket is megismerve lehetősége van a folyamatos tanulásra és fejlődésre?

Amennyiben a válasza igen, örömmel fogadjuk jelentkezését!

Jelentkezési határidő: 2024. május 18.

Állás, munka területe(i):

  • Jog, Jogi tanácsadás
  • Jogtanácsos, Jogász, Jogi előadó