Magyar Tudományos Akadémia Titkársága logo

Vagyongazdálkodási szakreferens

  • Cég neve

    Magyar Tudományos Akadémia Titkársága

  • Munkavégzés helye

    1051 Budapest, Nádor utca 7.

  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 1-3 év tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

Az akadémiai tulajdonú vagyontárgyak selejtezésére vonatkozó kérelmek véleményezése, elbírálása. Közreműködés az Akadémia ingó és ingatlan vagyonának, kulturális javainak használatára kötött szerződésekben foglalt vagyongazdálkodási feladatok végrehajtásában. Ingó és ingatlan értékesítéssel, vásárlással, vagyongazdálkodással kapcsolatos megállapodásokkal és szerződésekkel összefüggő adminisztratív feladatok ellátása; előterjesztések előkészítése, menedzselése. Közreműködés az éves beszámolók összeállításában. Az MTA Vagyonkezelő Testülete és Felügyelő Testülete üléseinek megszervezése, jegyzőkönyvek készítése, adminisztratív feladatainak ellátása. Részvétel az akadémiai vagyon értékének nyilvántartásával, a vagyonhasznosításból származó bevételekkel, illetve az adományok kezelésével kapcsolatos feladatokban. Adminisztrációs és adatszolgáltatási feladatok ellátása (pl. táblázatok, diagramok készítése).

Elvárások

  • szakirányú felsőfokú végzettség, vagy felsőfokú végzettség és a feladatkör ellátása szempontjából szakirányúnak minősülő szakképzettség
  • iratkezelési, iktatási, ügyviteli tapasztalat
  • Word, Excel felhasználói szintű ismerete
  • levelek, előterjesztések, javaslatok készítésében szerzett gyakorlat
  • jegyzőkönyv-vezetési tapasztalat
  • büntetlen előélet
  • cselekvőképesség
  • magyar állampolgárság
  • erkölcsi bizonyítvány
  • kezdeményező készség, logikus gondolkodás
  • elemző és rendszerező képesség, rendszerszemlélet

Előnyt jelent

  • ingatlan-nyilvántartás és egyéb adatbáziskezelési, tervezői program tapasztalat
  • közigazgatási szervnél szerzett munkatapasztalat
  • precizitás, pontosság, megbízhatóság

Amit kínálunk

A jogállásra, illetményre és egyéb juttatásokra a 2019. évi CVII. törvényben (Küt.) előírt rendelkezések, valamint az MTA Titkársága Közszolgálati Szabályzatában foglaltak alkalmazandók.

A köztisztviselői kinevezés határozatlan időre szól, 6 hónapos próbaidő kikötésével, heti 40 órás teljes munkaidős foglalkoztatással, főtanácsos II. besorolási kategóriában.

Céginformáció

Benyújtási határidő: 2024. május 2.
Elbírálási határidő:   2024. május 31.

A feladatkör a pályázat elbírálását követően azonnal betölthető.

A pályázatokat szakmai előkészítő bizottság értékeli és választja ki a személyes meghallgatásra javasolt pályázókat. A bizottság a meghallgatások után javaslatát döntésre a munkáltatói jogkör gyakorlója elé terjeszti. A döntést követően a pályázók e-mailen kapnak értesítést az eredményről.

A jelentkezéshez az alábbi iratok csatolása szükséges:
  • magyar nyelvű fényképes szakmai önéletrajz, a 87/2019. (IV. 23.) Korm.rend. 1. sz. mellékletében meghatározott tartalommal
  • motivációs levél
  • iskolai végzettséget, szakképzettséget, tanúsító okiratok, dokumentumok másolata
  • érvényes hatósági erkölcsi bizonyítvány vagy ennek igényléséről szóló igazolás
  • adatkezelési nyilatkozat

Az EU Általános adatvédelmi rendelete (GDPR) előírásainak megfelelően, az MTA Titkársága adatkezelési tájékoztatója az MTA honlapján, a „Hasznos információk” között olvasható.  Adatkezelési nyilvántartási szám: NAIH-68608/2013