Űrmérnök

  • Cég neve

    Hungaro DigiTel Kft.

  • Munkavégzés helye

    2310 Szigetszentmiklós

  • Egyéb juttatások

    • Nyelvtanulás támogatása
    • Egészségbiztosítás

  • Elvárások

    • Angol középfok
    • Nem kell tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

  • részvétel műholdas földi állomások tervezésében, kiépítésében, külföldi beszállítókkal történő egyeztetésekben.
  • részvétel külföldi tanfolyamokon, felkészülés a telepítendő rendszerek üzemeltetésére
  • a telepített rendszerek rádiófrekvenciás, alapsávi, HW/SW üzemeltetése
  • különböző méretű műhold platformok menedzselése
  • műhold hasznos teher menedzselése, feladatütemezése a felhasználói igények alapján
  • műholdak pályájának analizálása, a szükséges pályakorrekciók tervezése, szimulációja, majd végrehajtása
  • műszakos műhold operátorok munkájának támogatása
  • munkavégzés a Hungaro DigiTel Kft. szigetszentmiklós-lakihegyi telephelyén

Elvárások

  • felsőfokú villamos-, informatikus, vagy mechatronikai mérnöki végzettség,
  • legalább középfokú stabil angol nyelvtudás,
  • motiváltság új dolgok megismerésére
  • önállóság, kreativitás, tanulási és kommunikációs készség,
  • csapatmunkára való alkalmasság
  • magasfokú stressztűrés

Előnyt jelent

  • űrmérnök végzettség
  • műholdas iparban szerzett ismeretek
  • távközlési, területen szerzett szakmai tapasztalat,
  • rádiófrekvenciás ismeretek,
  • matematikai, csillagász végzettég
  • valamilyen script nyelv (Python, Perl, Bash, PowerShell) ismerete
  • „B” kategóriájú jogosítvány

Amit kínálunk

  • Kimagasló fejlődési lehetőség
  • Inspiráló, fiatal csapat és érdekes szakmai környezet
  • Hosszú távon stabil és kiszámítható munkakörnyezet
  • Korrekt jövedelem és béren kívüli juttatási csomag
  • Modern eszközök és munkakörnyezet
  • Medicover egészségbiztosítás
  • Angol nyelvoktatás

Céginformáció

A Hungaro DigiTel Kft., mely Magyarország egyetlen és Európa egyik meghatározó műholdas távközlési szolgáltatója, jelentős fejlesztést és bővülést tervez ezen területen. A fejlesztések részeként műholdas flotta üzemeltetéséhez szükséges földi infrastruktúra tervezését, kiépítése után annak üzemeltetését, a műhold platformok és a hasznos teher működtetését, a küldetési feladatok ütemezését, a műholdak pályán tartását valósítaná meg, mely nagy számú mérnök kolléga összehangolt munkáját igényli. Ha szeretnél részt venni ebben a mérföldkőnek számító, kihívást jelentő projektben, jelentkezz munkatársnak.

Magyar és angol nyelvű fényképes önéletrajzzal a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.