Stratégiai üzleti elemző – Credit Management

  • Cég neve

    PHOENIX Pharma Zrt.

  • Munkavégzés helye

    Budapest, IX. kerület

  • Egyéb juttatások

    • Szakmai tréningek

    • Teljes munkaidő
    • Home office
  • Elvárások

    • Angol középfok
    • 5-10 év tapasztalat
    • Főiskola

A PHOENIX Pharma zRt., a PHOENIX Group tagjaként, a hazai gyógyszer-nagykereskedelmi piac meghatározó szereplője. Vállalkozásunk középpontjában a mindannyiunk számára legnagyobb érték, az ember és az egészség áll. Küldetésünk: Egészséget szállítunk. Velünk tartasz?

Budapesti irodánkba keressük új munkatársunkat az alábbi munkakörbe:

Stratégiai üzleti elemző
(Credit Management)

Amit kínálunk:

  • Piacvezető, nemzetközi vállalatcsoport
  • Sokoldalú és kreatív munkakör, széles szakmai fejlődési lehetőség
  • Közvetlenül együtt dolgozhatsz a vállalat felső vezetésével stratégiai területeken
  • Továbbképzés adattárház és adatelemzési/üzlet intelligencia (BI) tudás elsajátítására/elmélyítésére
  • Kiemelkedő juttatási csomag
  • Home office lehetőség

Leendő munkatársunk feladatai:

  • A vevői kintlévőségekhez kapcsolódó riporting és ellenőrző rendszer hatékony működtetése
  • A BI rendszer révén a likviditást befolyásoló trendek elemzése, előrejelzések készítése
  • Társosztályokkal együttműködve a releváns vevői törzsadatok monitoringja, adatbázisok kezelése
  • Vevői limitek és értékvesztések kalkulációja
  • Kockázatos ügyfelek azonosítása, az üzletágakkal közösen javaslattétel intézkedésekre
  • Adatszolgáltatás az igazgatóság, valamint a nemzetközi Credit Management osztály részére
  • Az éves pénzügyi tervezés, illetve egyedi üzleti döntések támogatása adatgyűjtéssel, elemzésekkel
  • Felkészítést követően részvétel a BI rendszer fejlesztésében (adatok kiaknázása, riportok önálló készítése)

Elvárásaink az ideális jelölttel szemben:

  • Felsőfokú végzettség pénzügy/számvitel területen
  • Pénzügyi kontrolling/elemzés vagy audit (Big 4) területen szerzett legalább 5 éves szakmai tapasztalat
  • Magasfokú Excel ismeretek és tapasztalat nagy adatállományok kezelésében
  • Komplex folyamatok átlátása, kiváló analitikus készség, eredményorientált gondolkodásmód
  • IT affinitás: nyitottság adatbázis ismeretek és adatkezelési eljárások (Power Query, BI) elsajátítására
  • Gyakorlati tapasztalat integrált számviteli rendszerek (SAP preferált) kezelésében
  • Magabiztos angol nyelvismeret
  • Előnyt jelent: gyakorlati tapasztalat üzleti tervek vagy BI riportok önálló elkészítésében

Munkavégzés helye: Budapest, IX. kerület (Haller Gardens irodaház)

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Kontrolling
  • Elemző, Tanácsadó
  • Üzleti elemző