Solution Architect (Banki területre)

  • Cég neve

    Nova Human Resources Kft.

  • Munkavégzés helye

    Budapest, IX. kerület

  • Egyéb juttatások

    • Szakmai tréningek

    • Alkalmazotti jogviszony
  • Tech stack

    • CLOUD GIT
  • Módszertan és szoftverek

    • Rest
    • Jira
    • Git
    • Agilis
  • Elvárások

    • Angol alapfok
    • 1-3 év tapasztalat
    • Főiskola

Megbízónk egy magyar tulajdonban lévő, elismert IT tanácsadó és szolgáltató vállalat. Számukra keresünk munkatársakat az alábbi pozícióba.

Feladatok:

  • Az üzleti igények alkalmazásokon átívelő átlátása és IT leképezésének megtervezése a mindenkori IT stratégia és irányelvek mentén. Alkalmazásokon átívelő folyamatok logikai tervezése, annak stratégiai irányába tartó mozgatása, kapcsolódó folyamatok kidolgozása
  • Projektek előkészítésben, IT architektúra tervezésben és dokumentálásban való részvétel a felelősségi körébe tartozó rendszerek, folyamatok, szolgáltatások kapcsán
  • Szakmai döntés-előkészítő anyagok előállításában való részvétel
  • Szakmai elemző tevékenységben történő részvétel, új technológiai vagy módszertani trendek bevezetésének vizsgálata kapcsán, akár a meglévő alkalmazás portfolió-optimalizálásával összefüggésben
  • Szoros együttműködés a kapcsolódó üzleti területekkel, valamint szakmai támogatás adása a folyamatban levő leszállításon dolgozó szakértők számára, szükség esetén a kollegák oktatása, mentorálása
  • Futó projekteken kontroll szerep a jóváhagyott tervek mentén történő végrehajtás érdekében. Feladata a felmerülő függőségek feltárása, magas szintű kockázatelemzés, a megoldások megvalósíthatóságának folyamatos vizsgálata.
  • Teljesítmény, méretezhetőség és biztonsági szempontok betartásának garantálása
  • Szakértőként történő közreműködés a napi működés során

Elvárások:

  • Felsőfokú műszaki/informatikai vagy gazdasági informatikai végzettség
  • Szakmai angol nyelvtudás
  • Naprakész nagyvállalati technológiai és architektúra ismeretek (cloud, microservice, elosztott rendszerek, rétegzett architektúrák, SOA, REST, event-driven architektúrák)
  • Önálló munkavégzés, jó problémamegoldó készség
  • Elemzési módszerek - adatmodellezés, funkcionális modellezés, folyamatmodellezés-eszközök ismerete és felhasználása
  • Szokásos IT fejlesztési adminisztrációs és reporting eszközök ismerete (JIRA, QC, Git etc.)
  • Jó kommunikációs és kapcsolatteremtő készség

Előny:

  • Hasonló munkakörben szerzett tapasztalat
  • Banki környezetben architect tapasztalat
  • Agilis módszertan ismerete
  • Customer facing alkalmazások tervezése
  • Egy vagy több programozási nyelv ismerete
  • Adatbáziskezelők ismerete

Amit kínálunk:

  • 30 nap szabadság jár mindenkinek a belépéstől kezdődően
  • A kollégák fejlődésének támogatása, rendszeres szakmai tréningek
  • Képesség- és készségfejlesztő tréningek támogatása
  • Korszerű hozzáállás: új technológiák, módszerek megismerése, bevezetése
  • Szakmai délutánok, ahol az aktuális projektekről vagy az IT trendekről tartanak szakmai prezentációkat
  • Fiatal, dinamikus csapat: két havonta csapatépítők, éves szinten pedig néhány nagyobb
  • Transzparens, elérhető vezetők

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • Programozó, Fejlesztő
  • IT tanácsadó, Elemző, Auditor
  • Rendszertervező

Szakmai önéletrajzot a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva várunk.