Senior ESG szakértő

  • Cég neve

    MVM Services Zrt.

  • Munkavégzés helye

    6724 Szeged, Kossuth Lajos sugárút 64-66.

  • Egyéb juttatások

    • Cafeteria
    • Egészségbiztosítás

  • Elvárások

    • Angol középfok
    • 5-10 év tapasztalat
    • Főiskola

A több mint 17 ezer munkavállalót foglalkoztató MVM csoport a hazai energetikai szolgáltatások minden területén jelen van, hogy Magyarország energiaellátása folyamatos és biztonságos legyen.

Kérjük, pályázatát a jelentkezem gombra kattintva küldje el.

Feladatok

  • Részt vesz a fenntarthatósági jelentés és az ESG beszámoló elkészítését támogató folyamatokban
  • Folyamatosan követi a hazai és Európai Uniós jogszabály változásokat, együttműködik azok implementációjában
  • Támogatja a vezető ESG szakértő munkáját
  • Döntéselőkészítő, elemző anyagokat állít össze és mutat be a vezetés részére
  • Segíti a junior és medior kollégák munkáját, csapatba való beilleszkedését
  • Ellátja a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) keretrendszer kialakításával, működtetésével és fejlesztésével kapcsolatos feladatokat
  • Támogatja a fenntarthatósági szempontrendszer stratégiába és üzleti folyamatokba történő beépülését
  • Támogatja a tagvállalatok adatszolgáltatását
  • Nyomon követi a lényeges fenntarthatósági fókuszterületekhez rendelt célok és teljesítmények teljesülését és visszamérését
  • Nyomon követi a fenntarthatósági kezdeményezéseket, projekteket, programokat
  • Támogatja az MVM csoporton belül a fenntarthatósági tudásmegosztást és edukációt

Amit kérünk

  • Egyetemi / főiskolai végzettség (gazdasági, jogi vagy ESG területen)
  • Legalább 3 - 5 év releváns szakmai tapasztalat, összességében 8-10 év számviteli/beszámolási/kontrolling tapasztalat
  • Angol tárgyalóképes szint
  • Erős szövegértési képesség magyar és angol nyelven
  • Jó kommunikációs készség
  • Önálló, precíz munkavégzésre való képesség
  • ESG reporting ismeretek (NFRD/CSRD/ESRS/CSDDD/GRI/TCFD/GHG Protocol)
  • ESG tanácsadói gyakorlat vagy ESG területen végzett vállalati vagy pénzintézeti tapasztalat

Miért jó nálunk dolgozni?

  • Folyamatos szakmai fejlődési lehetőségek (tréningek, konferenciák)
  • Széles körű béren kívüli juttatási csomag (cafeteria, egészségbiztosítás, kockázati balesetbiztosítás)
  • Üdülési, sportolási lehetőségek, rendezvények
  • Kiemelkedő teljesítmény jutalmazása
  • Vállalati szabadidős és szakmai rendezvények

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Kontrolling
  • Elemző, Tanácsadó
  • Projektmenedzsment