Rendszerszervező/üzleti elemző

  • Cég neve

    Főpolgármesteri Hivatal

  • Munkavégzés helye

    1052 Budapest, Városház utca 9-11.

    • Teljes munkaidő
    • Home office
  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 3-5 év tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

  • Projektmenedzsment, IT és igénylő szakterület közötti koordináció, fejlesztési feladatokban és projektekben való aktív részvétel:
    • IT fejlesztési projektek tervezésében, előkészítésében, konszolidációjában, valamint    megvalósításában és tesztelésében való részvétel.
    • Egyszerűbb fejlesztési feladatok koordinációja az előkészítés és a megvalósítás során.
  • Komplex üzleti problémák felismerése, az üzleti igények és folyamatok nagyfokú megértése, elemzése, vizualizálása.
  • Az üzleti terület igényeinek teljes mértékben megfelelő informatikai alkalmazások megtervezése.
  • Konzultáció és ügyfél igények alapján, üzleti specifikációk, rendszertervek, dokumentációk készítése, egyeztetése.
  • Fejlesztési igények specifikálása a szoftverfejlesztők részére.
  • Új rendszer-funkcionalitás tesztjének tervezése, koordinálása, dokumentálása.
  • Új rendszer-funkcionalitás átadása éles használatra, oktatás, a bevezetés utáni időszak kiemelt támogatása.
  • IT-rendszerek tervezésében és módosításában való részvétel, dokumentációk elemzése és véleményezése.
  • A kevésbé hatékony IT területek felismerése, új folyamatjavaslatok, rendszerfunkcionalitások kidolgozása, a felhasznált technológiák pilot modellezése, javaslattétel az optimálisabb működésre, alkalmazások konszolidációjára.

Elvárások

  • magyar állampolgárság, büntetlen előélet, cselekvőképesség,
  • felsőfokú végzettség (mérnöki és/vagy közgazdasági és/vagy informatikai),
  • legalább 3 éves tapasztalat üzleti elemző vagy rendszerszervező területen,
  • informatikai fejlesztésekben szerzett tapasztalat,
  • informatikai fejlesztési módszertanok ismerete,
  • elméleti és gyakorlati elemzői/rendszerszervezési ismeretek,
  • adatmodellezésben, funkcionális modellezésben, folyamat-modellezésben szerzett tapasztalat,
  • adatbázis-kezelők ismerete (pl. SQL),
  • UML ismeretek (use case-ek, activity diagramok, BPMN ábrák rajzolása),
  • rendszerintegrációs ismeretek,
  • webservice-ek ismerete (XML/XSD/WSDL értelmezése/írása, webservice-ek tesztelése, SoapUI használata),
  • informatikai folyamatok, működési módszertanok ismerete (pl. ITIL, COBIT).

Elvárt kompetenciák:

  • megbízható, önálló munkavégzés, munka iránti elkötelezettség, precizitás,
  • stratégiai és folyamatorientált gondolkodásmód,
  • rendszer- és analitikus szemlélet,
  • jó problémamegoldó és szervezőkészség,
  • önálló fejlődés képessége,
  • kiváló kommunikációs, konfliktuskezelő és együttműködő készség,
  • rugalmas hozzáállás,
  • proaktív, pozitív, nyitott személyiség,
  • jó dokumentálási készség.

Előnyt jelent

  • business analyst minősítés/képesítés,
  • projekt- vagy portfóliómenedzsment minősítés/képesítés,
  • folyamatmenedzsment módszertani ismeretek,
  • projektmenedzsment módszertanok ismerete.

Amit kínálunk

  • lehetőség egy szemléletében megújuló Fővárosi Önkormányzat munkájának formálására,
  • szakmailag elhivatott, fiatalos, dinamikus csapat,
  • folyamatos képzési, fejlődési lehetőség,
  • határozatlan idejű szerződés,
  • hibrid (otthoni és irodai) munkavégzés lehetősége,
  • kiemelkedő juttatási csomag,
  • versenyképes jövedelem.

Céginformáció

Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal  határozatlan időre rendszerszervező/üzleti elemző munkakör betöltésére munkatársat keres

A Hivatal stratégiai célkitűzése a papíralapú adminisztráció jelentős csökkentése, elektronikusalapú folyamatok kialakítása az ügykezelés minden területén. Ennek érdekében a Hivatal célja a belső iratkezelési folyamatok teljes elektronikus útra terelése és az ügyfeleivel történő elektronikus kapcsolattartás fejlesztése – az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló 2015. évi CCXXII. törvény (a továbbiakban: Eüsztv.) és végrehajtási rendeleteiben előírt szabályok és az ügyfelek rendelkezéseinek figyelembevételével – főként Hivatali kapus, Cégkapus és Ügyfélkapus elektronikus kapcsolattartásra törekedve.

A Hivatal iratkezelési folyamatainak fejlesztése céljából projektet hozott létre (továbbiakban IFK projekt), melynek célja a Hivatalban jelenleg működő ügyviteli (iratkezelő és egyéb ügyvitelt támogató) szakrendszerek kiváltása.

Csatolandó iratok:

  • részletes szakmai önéletrajz a bérigény feltüntetésével,
  • motivációs levél,
  • a végzettséget, szakképesítést igazoló bizonyítványok másolata (ennek hiánya esetén a jelentkezés érvénytelennek tekintendő)
  • továbbá arra vonatkozó – aláírásával ellátott - nyilatkozata, hogy a benyújtott önéletrajzában és mellékleteiben foglalt személyes adatainak a kiválasztási eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul (ennek hiánya esetén a jelentkezés érvénytelennek tekintendő).A csatolandó nyilatkozat és a vonatkozó adatkezelési tájékoztató megtalálható: einfoszab.budapest. hu/Tevékenységre, működésre vonatkozó adatok/Adatvédelem, közérdekű adatok igénylése/Adatkezelési tájékoztatók/Adatkezelési tájékoztató Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatalhoz álláshirdetésre, pályázatra jelentkezők vagy aktuális álláshirdetés, pályázat hiányában munkát kereső jelentkezők részére menüpont alatt.

Az állás betöltésének várható időpontja: a meghirdetett munkakör az elbírálást követően azonnal betölthető.

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő.

A munkavégzés helye: Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal, 1052 Budapest, Városház u. 9-11.

A jelentkezést a Főpolgármesteri Hivatal Humánerőforrás-menedzsment Főosztálya (1052 Budapest, Városház u. 9-11.) részére, vagy a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva szíveskedjen eljuttatni.

A jelentkezésen kérjük feltüntetni: „rendszerszervező / üzleti elemző”.