Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság logo

Pszichológus - pszichológiai tanácsadó

  • Cég neve

    Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság

  • Munkavégzés helye

    4700 Mátészalka

  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 1-3 év tapasztalat
    • Egyetem

Állás leírása

Feladatok

A gyermekotthonban élő gyermekekkel terápiás beszélgetések, tanácsadás, feszültségoldás. Személyiségállapot felmérése, fejlesztése, segítségnyújtás. Csoport és családterápia. Pszichológiai vélemény készítése. Az otthon életében való tevékeny részvétel a szakmai programban, munkaköri leírásban megfogalmazott feladatok alapján

Elvárások

Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:

  • Büntetlen előélet
  • Cselekvőképesség

Elvárt végzettség/képesítés:

  • pszichológus, pszichiáter, mentálhigiénés szakképzettség, viselkedéselemző

Egyéb pályázati feltételek:

  • Magyar állampolgárság vagy külön jogszabály szerint a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, illetve bevándorolt vagy letelepedett személy
  • Erkölcsi bizonyítvány (3 hónapnál nem régebbi) az 1997.évi XXXI.tv. 10/A § (1)a-c pont alapján szükséges
  • Erkölcsi bizonyítvány (3 hónapnál nem régebbi) az 1992.évi XXXIII.tv. 20 § (2) bek. d) pont és (2d), (2e) pont alapján szükséges.

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:

  • végzettséget/képzettséget igazoló okirat(ok) másolata
  • a Kjt. 20/A.§ (5) bekezdés b) pontja alapján a pályázó a pályázathoz csatolja arról szóló nyilatkozatát, hogy a pályázati anyagában foglalt személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul
  • fényképpel ellátott szakmai önéletrajz

Előnyt jelent

A gyermekvédelem területén szerzett szakmai tapasztalat.
B kategóriás járművezetői engedély.

A pályázat elbírálása során előnyt jelentő személyes kompetenciák:

  • Önállóság
  • Probléma-megoldó készség
  • Felelősség-vállalás
  • Együttműködés
  • Elkötelezettség, megbízhatóság (Etikus magatartás)

Amit kínálunk

  • határozatlan idejű, közalkalmazotti jogviszony
  • teljes munkaidőben történő foglalkoztatás

Céginformáció

A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság és területi kirendeltségei látják el az ország és a főváros szakosított szociális és gyermekvédelmi intézményeinek feladatait.
Célkitűzésünk, hogy segítsük a gyermekeknek és a fiataloknak a társadalomba való visszailleszkedését, a gondjainkra bízott gyermekek esélyegyenlőségét biztosítsuk, valamint támogassuk az időseket és a fogyatékkal élőket.
Munkatársaink elhivatott és empatikus hozzáállása biztosítja, hogy az intézményeinkben élők minden körülmények között megőrizhessék személyiségük autonómiáját és emberi méltóságukat.
Munkánk során együttműködünk minden, a szociális és gyermekjóléti, gyermekvédelmi területen működő önkormányzattal, egyházi és alapítványi intézménnyel, civil kezdeményezéssel.
Határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony (Kjt.)

Illetmény, juttatások: a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény rendelkezése, a 257/2000.(XII.26.) Korm.rendelet 2/a sz.melléklete, a pedagógusok új életpályájáról szóló 2023. évi LII. törvény
Megbízási szerződéssel is betölthető. Részmunkaidő, óradíj mértéke megegyezés szerint.
Foglalkoztatás időtartama:Közalkalmazotti jogviszony esetén heti 40 óra, általános, teljes munkaidő
Állás, munka területei:
Gyermekvédelmi Központ Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegye Szilaj Speciális Gyermekotthon Mátészalka, 4700 Mátészalka, Képes Géza utca 2/B.
A pályázat elbírálásának módja: A közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvénynek a szociális, valamint a gyermekjóléti és gyermekvédelmi ágazatban történő végrehajtásáról szóló 257/2000. (XII.26.) Korm.rendelet vonatkozó rendelkezései alapján.

Jelentkezés gombra kattintás után csatolja fényképpel ellátott önéletrajzát és a szükséges dokumentumokat.