Piacelemző

  • Cég neve

    MAVIR Zrt.

  • Egyéb juttatások

    • Egészségpénztár
    • Egészségbiztosítás

  • Elvárások

    • Angol középfok
    • 1-3 év tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

MAVIR Zrt.

A MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zártkörűen Működő Részvénytársaság nagy hagyományokkal bíró, jelentős tapasztalattal rendelkező, ám fiatalos szervezet. Elsődleges feladatunk az országos energiarendszer teljesítmény-egyensúlyának fenntartása, vagyis egyszerűen fogalmazva: mindig legyen áram. Ezt elsősorban 800 magasan képzett, elhivatott munkatársunk teszi lehetővé, akik 75 éves hagyományainkat viszik tovább és kötik össze a legkorszerűbb technológiákkal és módszertanokkal.

Kevés szebb, izgalmasabb és felemelőbb feladat van az ország, a társadalom, a gazdaság energiabiztonságának fenntartásánál. A megújulás nem csak magára az energiaszektorra igaz ,de a MAVIR-ra is, hiszen nap mint nap tanulunk, fejlesztünk és újulunk meg egyénileg és közösségi szinten egyaránt.

Ha mindez izgalmasan hangzik és inspirál az energia világa, lépj velünk kapcsolatba, találjuk meg közösen helyed és szereped a jelen és jövő energiaellátásában!

Piacelemző

Főbb feladatok, munkák

  • A piacműködtetési területet érintő elemzési feladatokban való részvétel, különös tekintettel:
    • a hazai és régiós nagykereskedelmi villamosenergia-piacok (spot, forward) elemzésére,
    • a villamosenergia-termeléshez kapcsolódó nyersanyagpiaci (gáz, szén, CO2) folyamatok nyomon követésére,
    • áramlás-alapú piacösszekapcsolás piaci hatásainak vizsgálatára.
  • Piacfejlesztési projektek előkészítő szakaszában döntéselőkészítő elemzések készítése, módszertanfejlesztések kidolgozása.
  • Piacfejlesztési projektek utókövető elemzéseinek elkészítése, további potenciális fejlesztési irányok kijelölése.
  • Vezetői döntés-előkészítő anyagok készítése felső vezetés és/vagy szabályozó hatóságok részére.
  • Rendszeres riportok, jelentések készítése.
  • Nemzetközi munkacsoportokban való részvétel.

Az álláshoz tartozó elvárások

  • Felsőfokú közgazdasági (elemző-, alkalmazott-, nemzetközi gazdálkodási-, matematikus-közgazdász, gazdaság-matematikai elemző) és/vagy műszaki (villamosmérnöki/energetikai/ gépészmérnöki) végzettség.
  • Angol nyelv legalább B2 olvasás/írás/társalgási szintű ismerete.
  • Magabiztos felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (Word, Excel, Power Point, Outlook).
  • Kiváló probléma felismerő és megoldó képesség.
  • Analitikus, rendszerközpontú gondolkodás.
  • Hatékony és gyors tanulási készség.
  • Precizitás, önálló, kitartó munkavégzés.

Az állás betöltéséhez előnyt jelent

  • Szereztél már tapasztalatot a villamosenergia-iparágban.
  • Ismered és önállóan tudod használni az alábbi programnyelveket: VBA, Python és/vagy MATLAB.

Egyéb információ

  • Stabil, kiszámítható munkahely: Határozatlan idejű, teljes munkaidős álláslehetőség egy stabil és kiszámítható helyen
  • Rugalmasság:Rugalmasság, hogy a komoly és kihívásokkal teli munkád mellett megfelelő idő jusson magadra és a családodra is.
  • Képzés és fejlődés:Tudjuk, hogy milyen értékes a tudás, ezért folyamatosan segítünk tanulni és fejlődni a szakmai képzéseken túlmutatóan is.
  • Teljesítmény és innováció:A kimagasló teljesítményt díjjazzuk, hiszen fontos az innovatív és cél orientált működés nálunk.
  • Juttatás és egészség:A kimagasló juttatási rendszerünk 13. havi fizetéssel, cafeteriával, magán-és egészségpénztárral valamint Medicover egészségbiztosítással gondoskodik arról, hogy a kimagasló alapbéren felüli juttatások is vonzóak legyenek.
  • Sport és szabadidő:Ha szeretsz sportolni, a MAVIR Sport Egyesület számos lehetőséget kínál (vitorlázás, sí, fallabda és még sok minden más).

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Villamosmérnök