Országos szervezői, előkészítői szakmai feladatok ellátására kijelölt munkatárs

Állás részletei

  • Cég neve

    Oktatási Hivatal

  • Munkavégzés helye

    1051 Budapest, Szalay utca 10-14.

  • Egyéb juttatások

    • Szakmai tréningek
  • Munka típusa

    • Teljes munkaidő
    • Alkalmazotti jogviszony
    • Általános munkarend
  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • Pályakezdő/friss diplomás
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

Az Oktatási Hivatal egyszerre van jelen a köznevelési és a felsőoktatási intézmények életében, a diákok továbbtanulásánál, a hallgatók tanulmányaiban, illetve a nyelvvizsgázók vagy a pedagógiai továbbképzéseken részt vevő tanárok ügyeinek intézésénél – működésével a hazai képzés minden területét hatékonyan fogja össze.

Az érettségi vizsgákkal, a középfokú felvételi eljárással és az országos mérésekkel kapcsolatos országos szervező, előkészítő feladatok ellátása. A kapcsolódó informatikai rendszerek előkészítése, tesztelése és kezelése. Szóbeli és írásbeli kommunikáció a felhasználókkal. A feladatokhoz kapcsolódó statisztikák, kimutatások készítése
A pályázat elbírálása során előnyt jelent közoktatási tanulmányi adminisztrációban, vagy ügyfélszolgálati területen szerzett tapasztalat, de pályakezdők jelentkezését is várjuk, akiket érdekel a köznevelés országos programjainak háttere.

Elvárások

Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:
- Büntetlen előélet
- Cselekvőképesség
- Magyar állampolgárság

A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény rendelkezései, valamint az Oktatási Hivatal Közszolgálati Szabályzata az irányadó. A jogviszony létesítéséhez 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány szükséges.

Egyéb pályázati feltétel meghatározása:

  • megfelelő kommunikációs készség az ügyfelekkel, munkatársakkal,
  • előny a köznevelési intézményben vagy oktatásigazgatásban szerzett tapasztalat,
  • Felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások)
  • Adott szakterületen szerzett 1 év szakmai tapasztalat megléte csak abban az esetben elvárás, amennyiben felsőfokú tanulmányaiból sikeres záróvizsgát tett de diplomáját még nem szerezte meg, továbbá diplomás pályakezdők jelentkezését is várjuk.

Előnyt jelent

  • adminisztrációs, ügyfélszolgálati gyakorlat
  • pedagógiai, közigazgatási gyakorlat

Céginformáció

A kormánytisztviselői jogviszony tekintetében a munkáltató 6 hónap próbaidőt köt ki. A pályázat elbírálását követően a pályázók írásbeli értesítést kapnak. A határidőn túl beadott pályázatokat érvénytelennek minősítjük. A pályázat csak akkor érvényes, ha a pályázati felhívás valamennyi követelményének megfelel. A pályázat kiírója fenntartja a pályázat eredménytelenné nyilvánítási jogát. Az adatvédelmi tájékoztatónk: https://www.oktatas.hu honlapunkon érhető el.

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:
- végzettséget/képzettséget igazoló okirat(ok) másolata
- motivációs levél
- fényképes önéletrajz (87/2019.(IV.23) Korm.rendelet 1 sz. melléklete alapján
- adatkezelési nyilatkozat

A pályázat elbírálásának módja: Az első lépcső: kiválasztás a pályázati anyagok alapján. Második lépcső: a pályázati anyagok alapján kiválasztott jelentkezőkkel felvételi elbeszélgetés. Pályázati anyagában legyen szíves jelölni bruttó bérigényét.