Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság logo

Nevelő

  • Cég neve

    Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság

  • Munkavégzés helye

    Rugalmas munkavégzési hely - Békés megye

  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 1-3 év tapasztalat
    • Főiskola
    • 'B' kat. jogosítvány

Állás leírása

Feladatok

A gondjainkra bízott gyermekek és fiatalokfelkészítése az önálló életre. Nevelő munkakörben speciális és kettős szükségletű gyermekcsoport életének irányítása, szerető és biztonságos, otthonos légkör megteremtése mellett nevelési folyamatok szervezése, csoportgazdálkodás bonyolítása. Kapcsolatot tart az intézményben dolgozó szakemberekkel, nevelési-oktatási intézményekkel és a gondozottak hozzátartozóival.
Utógondozóként az otthont nyújtó ellátás keretében, vagy kirendelt utógondozás keretében tanácsadással segíti és folyamatosan figyelemmel kíséri a nevelésbe vétel megszűnését követőena fiatal felnőtt családjába való sikeres visszailleszkedését, illetve önálló életkezdését, kiemelten kezelve az önálló lakhatásának megoldását, tanulmányi előmenetelét, munkahelyének kiválasztását.
A nevelő munkakör díjazása a pedagógus életpályára és a közalkalmazottak jogállására vonatkozó előírások szerint történik.

Elvárások

  • Főiskolai vagy egyetemi szakirányú végzettség az 15/1998. (IV. 30.) NM rendelet 2. számú melléklete II. rész II. szakellátások 2. pontjában gyermekotthon/nevelő címszóban foglaltak szerint: pszichológus, pszichiáter, mentálhigiénés szakképzettség, viselkedéselemző
  • Magyar állampolgárság
  • Büntetlen előélet, és annak igazolása, hogy nem áll a foglalkoztatástól való eltiltás hatálya alatt, valamint nem áll büntetőeljárás hatálya alatt
  • Felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások),
  • B kategóriás jogosítvány,
  • fényképes szakmai önéletrajz,
  • az álláshely betöltéséhez szükséges végzettség, szakképzettség, szakvizsga meglétét igazoló okmányok másolata,
  • 90 napnál nem régebbi eredeti hatósági bizonyítvány a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20.§ (2) bekezdés a) és d) pontjában meghatározott feltételeknek megfelel, valamint nem áll foglalkozástól vagy tevékenységtől eltiltás hatálya alatt.
  • 90 napnál nem régebbi eredeti, speciális hatósági bizonyítvány gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény (továbbiakban Gyvt.) 10/A.§ (1) bekezdése a)-d) pontjában meghatározott feltételeknek megfelel, valamint nem áll foglalkozástól vagy tevékenységtől eltiltás hatálya alatt,
  • nyilatkozat arról, hogy a pályázó hozzájárul a teljes pályázati anyagának a sokszorosításához, továbbításához (3. személlyel közlés)
  • nyilatkozat arról, hogy a pályázó hozzájárul személyes adatainak a pályázattal összefüggő kezeléséhez

Előnyt jelent

  • Szakirányú munkakörben szerzett legalább 1-3 év szakmai tapasztalat

Amit kínálunk

Határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony

Céginformáció

A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság és területi kirendeltségei látják el az ország és a főváros szakosított szociális és gyermekvédelmi intézményeinek feladatait.
Célkitűzésünk, hogy segítsük a gyermekeknek és a fiataloknak a társadalomba való visszailleszkedését, a gondjainkra bízott gyermekek esélyegyenlőségét biztosítsuk, valamint támogassuk az időseket és a fogyatékkal élőket.
Munkatársaink elhivatott és empatikus hozzáállása biztosítja, hogy az intézményeinkben élők minden körülmények között megőrizhessék személyiségük autonómiáját és emberi méltóságukat.
Munkánk során együttműködünk minden, a szociális és gyermekjóléti, gyermekvédelmi területen működő önkormányzattal, egyházi és alapítványi intézménnyel, civil kezdeményezéssel.
A Gyöngyház Integrált Szociális és Gyermekvédelmi Központ Békés Vármegye gyermekvédelmi szakmai egységének feladata a nevelésbe vett gyermekek, ideiglenes hatállyal elhelyezett, illetve utógondozói ellátásba vett gyermekek, fiatalok számára személyes gondoskodás, teljes körű ellátás biztosítása.
A gyermekvédelemi szakellátásba került, nevelésbe vett gyermekeknek és fiataloknak a gyermekvédelmi törvényben leírtaknak megfelelő elhelyezés és gondozás biztosítása. A cél kettős, a részleges, illetve a teljes önállóság elérése.

Munkavégzés helye: Szivárvány Speciális Gyermekotthon (5665 Pusztaottlaka, Kossuth u. 39-41.)

Jelentkezési gombra kattintás után a fényképes önéletrajzát, továbbá a szükséges dokumentumokat kérem csatolni.