Múzeumi informatikus

  • Cég neve

    Magyar Nemzeti Múzeum

  • Munkavégzés helye

    1053 Budapest, Magyar utca 40.

  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 1-3 év tapasztalat
    • Egyetem

Állás leírása

Feladatok

  • Integrált gyűjteménykezelő rendszer informatikai támogatása, ehhez kapcsolódó fejlesztésekben részvétel.
  • Közreműködés az intézményi digitalizálási stratégia kidolgozásában, gyűjteményi digitalizáció megvalósításának segítése, digitális tartalmak menedzselése. Kapcsolattartás, segítségnyújtás a szakmai társosztályok felé.

Elvárások

  • Felsőfokú képesítés: informatikus könyvtáros, digitális bölcsész, könyvtáros, vagy gyűjteményi digitalizációban legalább 2-3 éves munkatapasztalattal rendelkező bölcsész
  • Felhasználói szintű informatikai ismeret
  • Büntetlen előélet

Előnyt jelent

  • Egyetem, egyéb informatikai szaktudás
  • Angol nyelvből középfokú C típusú általános nyelvvizsga
  • Huntéka gyűjteménykezelő rendszer ismerete
  •  Közgyűjteményi - 1-3 év - szakmai tapasztalat

Amit kínálunk

Illetmény és juttatások:
Az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Munka Törvénykönyve 153.§ rendelkezései az irányadók.

Céginformáció

A munkakör betölthető: A munkakör legkorábban a pályázatok elbírálását követően 2023. október 1-jétől tölthető be.

  • magyar nyelvű fényképes önéletrajz (telefonszám és e-mail elérhetőség megjelölésével)
  •  végzettséget igazoló bizonyítvány (érettségi bizonyítvány)
  • hozzájáruló nyilatkozat arra vonatkozóan, hogy az önéletrajzi anyagban foglalt személyes adatokat az eljárással összefüggésben kezeljék
  • A pályázó nyilatkozata arról, hogy nincs büntetés vagy eltiltás hatálya alatt (büntetlen előéletet igazoló hatósági bizonyítványt a nyertes a munkakör betöltése előtt köteles benyújtani)