Makrogazdasági és piacelemzések szakértő

  • Cég neve

    OTP Bank Nyrt.

  • Munkavégzés helye

    Budapest XIII.kerület

    • Teljes munkaidő
    • Home office
    • Alkalmazotti jogviszony
    • Rugalmas munkaidő
  • Elvárások

    • Angol felsőfok
    • 1-3 év tapasztalat
    • Egyetem

Állás leírása

Az OTP Elemzési központ főosztálya

munkakör betöltésére munkatársat keres.

Fealdatok:

AZ OTP Bank Elemzési Központjának tagjaként:

  • Makrogazdasági és bankrendszeri elemzések és előrejelzések készítése,
  • Közreműködés a Bankcsoport stratégiai tervének kialakításában,
  • Részvétel egyedi stratégiai, tervezési, elemzési és döntés-előkészítési feladatok elvégzésében, pénzügyi modellezésében,
  • A Bankcsoport felsővezetői részére előadás, prezentáció javaslatok készítése.

Akit keresünk:

  • Közgazdasági egyetemi – pénzügyi, makróelemzői, befektetés-elemzői - végzettség,
  • Minimum 1-2 év tapasztalattal rendelkezik makrogazdasági elemzésben, előrejelzésben, modellezésben, ökonometriai vizsgálatok végzésében,
  • Számközpontúság, jó logikai készséggel rendelkezik,
  • Közgazdasági egyetemi végzettséggel rendelkezik,
  • Tárgyalási szinten kommunikál angolul.

Amit előnynek tartunk:

  • Pénzügyi, bankszakmai ismeret
  • Külföldi tanulmányok és/vagy munkatapasztalat
  • EViews, MATLAB, R, visual basic, excel makro ismerete
  • Szláv nyelvismeret

Amit kínálunk:

  • Izgalmas, kihívást jelentő munka – közvetlenül a Bank felső vezetése részére történő munkavégzés – Kelet-Közép-Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Szakmai fejlődés lehetősége
  • Összetartó, jó közösség
  • Rugalmas munkaidő, heti két nap home-office lehetőség

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Elemzés