Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség logo

Linux rendszerüzemeltető - HPC

  • Cég neve

    Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség

  • Munkavégzés helye

    Budapest, Debrecen

  • Egyéb juttatások

    • Szakmai tréningek

    • Teljes munkaidő
    • Home office
    • Alkalmazotti jogviszony
  • Tech stack

    • DOCKER PYTHON HÁLÓZATI LINUX
  • Elvárások

    • Angol felsőfok
    • Nem kell tapasztalat
    • Középiskola

Ha a hivatása a munkája, és szeretne egy elismert IT-specifikus szervezetnél dolgozni, akkor közénk tartozik! Nálunk elsősorban a tudása, a szakmai tapasztalata, a tanulásvágya, az elhivatottsága és nem a végzettsége számít! A Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökségnél ötvöződnek a versenyszféra és a közigazgatás előnyei – dolgozzon velünk a magyarországi digitalizáció szolgálatában!

pozícióba munkatársat keresünk.

Országos szintű IT szolgáltatói infrastruktúra fejlesztésével foglalkozó dinamikus csapatba keresünk új munkatársat.

Feladatok

Szuperszámítógép üzemeltetése: nagyteljesítményű szerver rendszerek, speciális hálózati igények és többszintű tárolórendszerek üzemeltetése. Rendszer- és üzemeltetés automatizálás, Site Reliability Engineer feladatok. Rendszer-integráció nagy teljesítményű hardver és szoftverkomponensek között.

Konténer alapú rendszerek szoftverkörnyezetének üzemeltetése és fejlesztése nyílt forráskódú eszközökkel. Tárolórendszerek és hálózat üzemeltetése és fejlesztése.

Amit kínálunk

  • Kihívást, fejlődést, tapasztalatszerzést jelentő, elismert feladatkört
  • Fiatal, dinamikus, széles látókörű kollégák, összetartó csapat mellett, közös alkotás és egymás segítésének, fejlesztésének élményét
  • Országos kiterjedésű infrastruktúrák üzemeltetésében, akár speciális nagy projektekben való részvételt, illetve nemzetközi kutatásokban való részvételi lehetőséget
  • Stabil, hosszú távú munkahelyet
  • Versenyképes jövedelmet
  • Teljes munkaidős, határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyt

Amit kérünk

  • Felsőfokú végzettség, vagy arra irányuló tanulmányok
  • Csapatmunkára való képesség és nyitottság a tanulásra, tudásmegosztásra
  • Proaktivitás, precíz, pontos munkavégzés, felelősségvállalás
  • Cselekvőképesség, büntetlen előélet
  • Haladó szintű műszaki angol nyelvtudás szóban és írásban egyaránt
  • Linux fejlesztési ismeretek
  • Legalább egy verziókövető rendszer ismerete (például git, svn)
  • Legalább egy kiszolgáló menedzsment technológia ismerete (például ansible, puppet, chef)
  • Legalább egy scriptnyelv ismerete (például shell, perl, python)
  • Alapvető hálózati ismeretek (például címzés, útválasztás, tűzfal)
  • Névtár technológiák alapvető ismerete
  • Jártasság műszaki dokumentáció készítésében

Előnyt jelent

  • Felsőfokú informatikai területen szerzett végzettség
  • Minél nagyobb jártasság a következő technológiákban:
    • HPC, storage, iSCSI, Lustre, SLURM, tűzfalak, cron, LDAP, KVM, klaszter, SMP, ütemezés, NAS, NTP, IPMI, icinga, munin, Perl, Python, Docker, Singularity, Kubernetes.

Munkavégzés helye

Budapest, XIII kerület vagy Debrecen, részben otthoni munkavégzéssel

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Rendszerüzemeltető
  • Projektmenedzsment

A fényképes szakmai önéletrajzodat, bruttó bérigény megjelölésével a "Jelentkezem" gombra kattintva várjuk.

Jelentkezésével és önéletrajzának megküldésével hozzájárulását adja ahhoz, hogy az önéletrajzában megadott adatokat a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség honlapján elhelyezett adatvédelmi tájékoztatóban meghatározottak szerint kezelje, abból a célból, hogy az állásajánlatra történő kiválasztást lebonyolítsa. Ezen hozzájárulását Ön bármikor, indokolás nélkül jogosult visszavonni elektronikus levél megküldése útján.