Budapest Főváros XVIII. Kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimrei Polgármesteri Hivatal logo

Közterület-felügyelő

    Budapest Főváros XVIII. Kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimrei Polgármesteri Hivatal

  • Munkavégzés helye

    1181 Budapest, Kondor Béla sétány 1.

  • Egyéb juttatások

    • Cafeteria
    • Céges üdülés, üdültetés

    • Teljes munkaidő
    • Megváltozott munkaképességű
    • Alkalmazotti jogviszony
    • Beosztás szerinti munkarend
  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 1-3 év tapasztalat
    • Középiskola
    • 'B' kat. jogosítvány

Állás leírása

Feladatok

A munkakörhöz tartozó főbb tevékenységi körök:
A közterületek jogszerű használatának az ellenőrzése, közterületen folytatott engedélyhez, illetve útkezelői hozzájáruláshoz kötött tevékenységek szabályszerűségének ellenőrzése. A közterület rendjére és tisztaságára vonatkozó jogszabály által előírt és tiltott tevékenység megelőzése, megakadályozása, megszüntetése, illetve szankcionálása. Közreműködés a közrend, a közbiztonság védelmében. Közreműködés az épített és természeti környezet védelmében, a köztisztaságra vonatkozó jogszabályok végrehajtásának ellenőrzésében. A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, valamint a Közszolgálati Szabályzat és az önkormányzati rendelet rendelkezései az irányadók.

Elvárások

Pályázati feltételek:
  • Magyar állampolgárság
  • Cselekvőképesség
  • Büntetlen előélet
  • az egyes rendészeti feladatokat ellátó személyek tevékenységéről, valamint egyes törvényeknek az iskolakerülés elleni fellépést biztosító módosításáról szóló 2012. évi CXX. törvény 23.§ szerinti rendészeti vizsgával, vagy az alóli mentességgel, továbbá a közszolgálati tisztviselők képesítési előírásairól szóló 29/2012. (III. 7.) Korm. rendelet 1. sz. melléklet 30. pontjában meghatározott iskolai végzettséggel rendelkezik.
  • „30. Közterület-felügyelői feladatkör
  • Az I. besorolási osztályban: Felsőoktatásban szerzett közszolgálati szakképzettség; vagy felsőoktatásban szerzett szakképzettség és közszolgálati másodfokú szakképesítés.
  • A II. besorolási osztályban: Közszolgálati középiskolai végzettség; vagy középiskolai végzettség és közszolgálati szakképesítés; vagy középiskolai végzettség és közterület-felügyelői vizsga.”
  • Egészségügyi, fizikai és pszichikai alkalmassági vizsgán megfelel,
  • Vagyonnyilatkozat tételi eljárás lefolytatása,
  • 6 hónapos próbaidő vállalása,
  • B kategóriás jogosítvány

Előnyt jelent

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:
  • Felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások)
  • hasonló területen szerzett gyakorlat
  • helyismeret

Munkahelyi extrák

  • Zuhanyzási lehetőség
  • Céges rendezvények
  • Kerékpártároló
  • Parkoló

Céginformáció

Munkavégzés helye: 1181 Budapest, Kondor Béla sétány 1.
Betöltendő állás munkakörének szakterülete (munkakörcsalád): Rendészeti igazgatási
Betöltendő állás jogviszonya: Közszolgálati jogviszony (Kttv.)
A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:
Az előkészítő bizottság az érvényes pályázók közül szakmai szempontok alapján választja ki a személyes meghallgatáson résztvevőket. Kizárjuk a pályázati eljárásból azokat, akik nem felelnek meg a pályázati feltételeknek vagy nem csatolják a szükséges mellékleteket, késve küldik el pályázatukat. A pályázat nyertese telefonon kap értesítést. Az eredménytelenül pályázókat e-mailben értesítjük, ezt követően pályázati anyagukat megsemmisítjük.

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:
  • fényképes szakmai önéletrajz,
  • végzettséget igazoló dokumentumok másolatai,
  • cselekvőképességet igazoló dokumentum,
  • 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány (büntetlen előéletű, a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 39. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott bűncselekmények tekintetében büntetőeljárás hatálya alatt nem áll) másolata vagy postai feladóvevény másolata,
  • hozzájáruló nyilatkozat arról, hogy a pályázó személyes adatai a pályázati eljárással összefüggésben kezelhetőek, illetve azokat a pályázat elbírálásában részt vevők megismerhetik.
  • A munkakör a pályázatok elbírálását követően azonnal betölthető.
  • A pályázat benyújtásának határideje: 2024. május 21.
  • A pályázat elbírálásának határideje: 2024. május 24.
  • Az állás betöltésének időpontja: 2024. május 27.