Környezetvédelmi és fenntarthatósági tanácsadó

  • Cég neve

    OTP Hungaro-Projekt Kft.

  • Munkavégzés helye

    Budapest, XIII. kerület

  • Fizetés

    Bónusz
  • Egyéb juttatások

    • Szakmai tréningek

    • Teljes munkaidő
    • Home office
    • Alkalmazotti jogviszony
    • Rugalmas munkaidő
  • Elvárások

    • Angol felsőfok
    • 5-10 év tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

  • Elsősorban a különböző sztenderdek szerinti jelentés (GRI, ESRS) készítése, ESG auditok lebonyolítása, fenntarthatósági átvilágítási és stratégiai tanácsadási feladatok végzése;
  • Ajánlati anyagok előkészítése;
  • Folyamatos nyomon követése az fenntarthatósági jelentéstételt szabályozó EU-s, rendeleteknek, irányelveknek, szabványoknak (Taxonómiai rendelet, CSRD-ESRS, GRI, CSDDD) és a hazai jogszabályi változásoknak (ESG törvény, Számviteli törvény).
  • A környezetvédelmi jogszabályok naprakész ismerete;
  • A zöld hitelezéssel kapcsolatos szakmai dokumentációk készítése, előkészítése (klímakockázati elemzés, DNSH vizsgálat, környezetvédelmi hatásvizsgálat stb.)

Elvárások

  • Környezetmérnöki, energetikai vagy környezetvédelmi jogi végzettség;
  • Stabil alapismeretek a fenntarthatósági sztenderdek terén (pl. GRI, ESRS);
  • Legalább 5-10 év munkatapasztalat fenntarthatósági és/ vagy környezetvédelmi területen;
  • Fenntarthatósági jelentés készítésében szerzett tapasztalat előny, referencia munkák bemutatásával kérjük alátámasztani;
  • EU Taxonómia vagy dekarbonizáció alapú projektekben szerzett tapasztalat előny;
  • Jó kommunikáció, kiemelkedő precizitási és együttműködési képességek;
  • Felsőfokú angol nyelvtudás előny.

Amit kínálunk

  • Folyamatos szakmai fejlődés;
  • Támogatjuk az ESG képzéseken való részvételt és a vizsga díját;
  • Kiemelkedő javadalmazás, béren kívüli juttatás és teljesítményarányos éves bónusz;
  • Az OTP XIII. kerületi központjában modern irodai környezetben (tömegközlekedéssel könnyen megközelíthető) dolgozhatsz;
  • Rugalmas munkavégzés, home office lehetősége;

Céginformáció

Az OTP Hungaro-Projekt-nél azon dolgozunk, hogy segítsük ügyfeleinket olyan stabil és megbízható fenntarthatósági stratégia kialakításában, amely hosszútávon biztosíthatja helyüket a piacon. Ehhez szakértőink együttműködve segítik a vállalatokat fenntarthatóságuk átlátható kommunikációjának kialakításában.

Ha szeretnél részese lenni a vállalati fenntarthatóság társadalmi, környezeti és gazdasági kihívásaira adott megoldásainak kidolgozásában Te is csatlakozz Fenntarthatósági (ESG) Csapatunkhoz!

Ha Te is elkötelezett vagy a fenntarthatóság iránt és szeretnél csatlakozni csapatunkhoz, várjuk a magyar nyelvű fényképes önéletrajzodat és a részletes referencialistát a "Jelentkezem" gombra kattintva.