Kockázatkezelés és Kontrolling Vezető

  • Cég neve

    Diepeveen & Partners Kft

  • Munkavégzés helye

    1133 Budapest

  • Egyéb juttatások

    • Céges autó
    • Mobiltelefon
    • Cafeteria
    • Szakmai tréningek
    • Egészségbiztosítás

    • Teljes munkaidő
    • Home office
  • Elvárások

    • Angol felsőfok
    • 5-10 év tapasztalat
    • Egyetem
    • 'B' kat. jogosítvány

Állás leírása

Feladatok

A törvényi minimum megfelelésen túlmutató, a portfoliókezelési, kereskedési tevékenységet segítő, a tényleges piaci kockázatokat feltáró kockázatkezelési terület működtetése és folyamatos fejlesztése
Dinamikus, a változó piaci környezetet kezelni képes kockázatkezelési modellek kidolgozásának felügyelete, implementációja
„What if” típusú scenario elemzések, tail risk kalkulációk, kimutatások készítése a portfolió kezelőknek és a top managementek ad-hoc és rendszeresen
Irányítja a magántőke- és ingatlanalapokhoz kapcsolódó kockázatkezelési és kontrolling feladatokat:

  • magántőke befektetések minősítése, negyedéves monitoringja
  • ingatlan bérlők kockázati monitoringja: egyszerűsített scoring modell fejlesztése majd működtetése. Bérlői nemteljesítések figyelése és riportálása, behajtási folyamat ellenőrzése
  • kockázati és kontrolling szempontból véleményezi a befektetési, vagy a befektetésekkel kapcsolatos döntéseket
  • ellenőrzi az ingatlan- és magántőke befektetések értékelését, beleértve az alkalmazott módszertant és értékelési eljárásokat is
  • Javaslatot tesz a pénz- és tőkepiaci partnerek minősítésére, illetve limitjeire. A limitek betartását ellenőrzi
  • A piaci kockázatok dinamikus monitoringja mellett szükség van a működési kockázatok feltárására, mérésére mind az üzleti mind a nem üzleti területeken, a teljes szervezetre vonatkozóan
  • A jogszabályokban és a belső szabályzatokban rögzített kockázatkezelési feladatoknak való megfelelésről, valamint a fentiekről jelentést készít az Igazgatóság és a Felügyelő Bizottság részére, a jelentés tartalmazza az esetleges hiányosságok megszüntetése érdekében megtett intézkedéseket, illetve egyéb javaslatokat is
  • A Befektetési Bizottság állandó tagjaként, beszámoló az alap/portfolió kezelési tevekénység kockázati profiljáról, mind visszatekintő, mind előre tekintő módon
  • A kockázatkezelési rendszerek működtetése és fejlesztése
  • Komplex felső vezetői kockázatkezelési riporting rendszer üzemeltetése és proaktív fejlesztése
  • A front office tevékenységek kontrollingja (valós eredmény termelés, vállalt kockázatok, költség allokáció stb.) és felsővezetői riportingja
  • Cég szintű kontrolling folyamatok működtetése és felsővezetői riportingja

Elvárások

  • Felsőfokú közgazdasági végzettség
  • Alapkezelőnél, banknál, nemzetközi tanácsadó cégnél, vagy befektetési szolgáltatónál szerzett legalább 5 éves releváns tapasztalat, market risk fókusszal
  • Önállóság, proaktivitás
  • Struktúrált gondolkodás
  • Folyékony angol nyelvtudás mind szóban és írásban
  • Komplex rendszerekben való gondolkodás
  • Lényeglátás

Előnyt jelent

  • Vezetői tapasztalat
  • Kockázatkezelési területen szerzett tapasztalat
  • CFA képzésben való részvétel
  • Alapkezelői tapasztalat
  • Erős informatikai háttér (sql, VBA, Excel, Bloomberg, pozícióvezető rendszerek)

Amit kínálunk

  • Határozatlan idejű, teljes munkaidős szerződés
  • Versenyképes bérezés
  • Fejlődési és szakmai képzési lehetősége
  • Támogató, barátságos cégkultúra, jó hangulatú csapatban;
  • Családbarát munkahely;
  • Mobiltelefon, cafeteria, magánegészségbiztosítás

Céginformáció

Dinamikusan növekvő befektetési és alapkezelői szolgáltatásokat nyújtó Megbízónk számára Kockázatkezelés és Kontrolling Vezetőt keresünk, market risk fókusszal.
Partnerünk hisz abban, hogy a kockázatkezelés kereskedést támogató, de a kockázatokat mérni, kontrollálni tudó aktív limit rendszerek működtetésére és fejlesztésére van szükség, minden kockázati szegmensben ezért náluk ez a terület kiemelten fontos.

A Jelentkezem gombra kattintás után kérjük csatolja angol nyelvű önéletrajzát.