Kiadói szerkesztő

  • Cég neve

    Akadémiai Kiadó Zrt.

  • Munkavégzés helye

    1117 Budapest, Budafoki út 187-189.

  • Egyéb juttatások

    • Mobiltelefon
    • Cafeteria
    • Szakmai tréningek
    • Nyelvtanulás támogatása
    • Munkába járás támogatás
    • Élet- és balesetbiztosítás

    • Teljes munkaidő
    • Home office
    • Alkalmazotti jogviszony
    • Kisgyermekeseknek
    • Rugalmas munkaidő
  • Biztosított eszközök

    • Laptop
  • Elvárások

    • Angol középfok
    • Nem kell tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

A munkakör összegzése
Az Akadémiai Kiadó angol és magyar nyelvű folyóiratainak gondozása és fejlesztése. A folyamatos megjelentetéshez szükséges folyamatszervezési és nyilvántartási feladatok ellátása, illetve a tudományos szerkesztőségek magas szintű kiadói támogatása.

Feladatok / Felelősségek:
  • A menedzselt folyóiratok pontos megjelenésének biztosítása
  • Kapcsolattartás a főszerkesztőkkel, szerkesztőségekkel, szerzőkkel és a kézirat-előkészítésben részt vevő hazai és nemzetközi beszállítókkal
  • Online kéziratbeküldő és peer review rendszerek kezelése
  • Szerződések kezelése, teljesítések, számlák igazolása
  • Kéziratok, korrektúrák ellenőrzése, imprimatúra
  • Online használati és tudománymetriai elemzések, készítése és értelmezése
  • Nemzetközi publikációs trendek figyelése

Elvárások

  • Felsőfokú végzettség
  • Kiváló helyesírás és stiláris ismeretek
  • Tárgyalási szintű angol nyelvtudás
  • Kiváló szervezői, együttműködési és munkakoordinációs képesség
  • Asszertív kommunikáció
  • Készségszintű felhasználói számítógépes ismeret

Előnyt jelent

  • Tudományos kiadványok előállítása terén szerzett munkatapasztalat
  • Szerkesztői tapasztalat
  • Projektvezetői tapasztalat
  • Részvétel nemzetközi együttműködésekben
  • Saját tudományos publikációk

Amit kínálunk

  • Folyamatos tanulási, fejlődési lehetőség
  • Kapcsolat a hazai tudomány vezető műhelyeivel
  • A jelentkező szakmai tapasztalatára és ötleteire fogékony, innovatív, lelkes csapat
  • Nemzetközi projektekben való részvétel lehetősége
  • 8 órás munkaidő, próbaidő lejárta után heti 3 nap home-office lehetőséggel
  • Rugalmas munkavégzési lehetőség
  • Alapbér + bónuszrendszer + cafeteria + egyéb juttatások
  • Határozatlan idejű munkaszerződés
  • Modern irodai környezet

Munkahelyi extrák

  • Kávézó
  • Zuhanyzási lehetőség
  • Céges rendezvények
  • Kerékpártároló
  • Sportolási lehetőség
  • Ingyen gyümölcs, nasi
  • Ingyen kávé, üdítő

Céginformáció

Az Akadémiai Kiadó Magyarország legrégibb, 1828 óta folyamatosan működő kiadója. Folyamatosan bővülő nemzetközi és hazai tudományos folyóirat-portfóliójával, nemzetközi tudományos konferenciáival, illetve innovatív online tartalomszolgáltatási megoldásaival (szotar.net, mersz.hu) nem csak Magyarország, hanem a közép-európai régió tudományos piacának is vezető vállalata.
A kiadó többségi tulajdonosa a Wolters Kluwer multinacionális információszolgáltató vállalat, 5,4 milliárd eurós évi árbevétellel és világszerte több mint 40 országban 20 000 alkalmazottal. A kisebbségi tulajdonos a Magyar Tudományos Akadémia.
Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésedet, a Jelentkezés gombra kattintva regisztrálj karrier oldalunkon és  küldd el magyar nyelvű önéletrajzodat, illetve angol nyelvű motivációs leveledet.
A kiválasztási folyamat során a jelentkezési határidő végéig csak azokkal a jelentkezőkkel vesszük fel a kapcsolatot, akiket behívunk személyes interjúra. A jelentkezési határidő lejártával a jelentkezők adatait töröljük az adatbázisunkból.