Jogi előadó/Jogtanácsos

  • Cég neve

    Energiaügyi Minisztérium

  • Munkavégzés helye

    1117 Budapest, Október huszonharmadika utca

  • Egyéb juttatások

    • Cafeteria
    • Munkába járás támogatás
    • Sport támogatás
    • Beiskolázási támogatás

  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • Nem kell tapasztalat
    • Egyetem

Állás leírása

Feladatok

Határozott idejű jogviszony: 2026.11.24-ig

  • Minisztérium által kötendő szerződések véleményezése, előkészítésében való közreműködés.
  • Okiratok előkészítésében való közreműködés az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvény rendelkezései szerint.
  • Támogatási jogviszony keretében előkészített okiratok véleményezése.
  • Jogi állásfoglalás előkészítése .
  • Peres és nem peres eljárásokban való közreműködés.

Elvárások

  • magyar állampolgárság,
  • cselekvőképesség,
  • büntetlen előélet,
  • jogász végzettség,
  • felhasználói szintű MS Office ismerete (irodai alkalmazások).
  • Pontosság,
  • Terhelhetőség,
  • Jó írásbeli kommunikációs készség,
  • Önálló munkavégzés és együttműködési készség.
  • A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a "Kormányzati igazgatásról szóló" 2018. évi CXXV. törvény (Kit.) és annak 1. számú mellékletében foglalt illetménytábla szerinti, valamint a „Kormányzati igazgatási létszámgazdálkodásról, valamint a kormányzati igazgatási szerveket és azok foglalkoztatottjait érintő egyes személyügyi kérdésekről szóló” 88/2019. (IV. 23.) Korm. rendelet (Kit.vhr) rendelkezési az irányadóak.

Előnyt jelent

  • jogi szakvizsga megléte,
  • közigazgatásban szerzett tapasztalat,
  • perképviseletben szerzett tapasztalat.

Munkahelyi extrák

  • Céges étkező
  • Kávézó
  • Céges rendezvények
  • Sportolási lehetőség
  • Kutyabarát

Céginformáció

Energiaügyi Minisztérium, Jogi Főosztály,Személyes adatainak kezelése a 2016. április 27-i (EU) 2016/679 európai parlamenti és tanácsi rendelet 6. cikk (1) bekezdés a) pontján alapul. Kérjük, hogy jelentkezésének elküldése előtt olvassa el az álláspályázatra jelentkezőknek szóló Adatkezelési tájékoztatót a https://kormany.hu/dokumentumtar/adatkezelesi-tajekoztato-5 oldalon.
A jelentkezéssel egyidejűleg nyilatkozik, hogy hozzájárul önéletrajzának a toborzási adatbázisba történő felvételéhez, és a későbbiekben történő felhasználásához és egyidejűleg tudomásul veszi, hogy az Energiaügyi Minisztérium az álláspályázatával összefüggő személyes adatait – a kiválasztási folyamat során kapcsolattartás céljából – nyilvántartja és kezeli.

Pályázat részeként benyújtandó iratok:
  • végzettséget igazoló okirat(ok) fénymásolata
  • nyelvvizsga esetén a nyelvvizsga bizonyítvány(ok) másolata
  • önéletrajz a 87/2019. (IV. 23.) Korm. rendelet 1. melléklet alapján
  • magyar nyelvű motivációs levél (maximum egy oldal terjedelemben)
  • nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagában foglalt személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul
  • három hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány  a 2018. évi CXXV. tv.  82.§ (2) bekezdése alapján, vagy ennek kiállíttatására tett kötelezettségvállalási nyilatkozat
  • A pályázó nyilatkozata arról, hogy hozzájárul önéletrajzának a toborzási adatbázisba történő felvételéhez, és a későbbiekben történő felhasználásához

A jelentkezők szűrése az önéletrajz és a motivációs levél alapján történik. Minden csatolandó dokumentumot egyszerre kérünk benyújtani, hiányosan beküldött pályázati anyagot nem tekintjük érvényes pályázatnak. A személyes meghallgatásra behívottak közül a munkáltatói jogkör gyakorlója dönt a foglalkoztatott személyéről.