HR Administrator

  • Cég neve

    OBI Hungary Retail Kft.

  • Munkavégzés helye

    1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 12-14.

  • Egyéb juttatások

    • Cafeteria
    • Egészségbiztosítás

    • Teljes munkaidő
    • Home office
  • Elvárások

    • Angol felsőfok és
    • Magyar felsőfok
    • 1-3 év tapasztalat
    • Főiskola

Magyarországon 31 áruházunkban közel 1800 elkötelezett munkatársunk áll vásárlóink rendelkezésére.
Közösségünk gazdag és sokszínű, nyitottan állunk a különböző nézőpontokhoz. Célunk, hogy megbecsülő és diszkrimináció mentes munkakörnyezetet teremtsünk, ahol az egyéni erősségek kerülnek fókuszba.
Munkakultúránk alapvető része, hogy mindenkinek lehetőséget biztosítsunk a fejlődésre.
Felelősséget vállalunk a környezetünk és a társadalom iránt és mindenkit támogatunk abban, hogy fenntarthatóbb otthont teremtsen.
Munkánk során praktikus és kreatív módon segítünk vásárlóinknak megvalósítani saját DIY ötleteiket.
Hiszünk abban, hogy az új és kreatív megközelítések révén túlléphetünk a megszokott kereteken.
Csatlakozz csapatunkhoz és éljük át együtt az alkotás örömét!

#alkotokedv #kozosség #sokszinuseg #felelosegvallalas #fejlodes #obihr

Főbb feladatok, munkák

Fleet Management:

  • Being the contact person and organizing meetings for Business Lease and DE Fleet Management
  • Keeping track of fuel prices – adjusting company fuel card limits by Business Lease purchase department if necessary
  • Maintaining, reporting fleet list to Tax and Accounting
  • Managing order procedure of new cars – checking mileage, calculating, sending data to Business Lease
  • Updating the company’s Car Policy
  • Ordering short-term rentals for new colleagues, prior to that, having company car agreements signed by DE Fleet Management and by the new employee

Workflow:

  • Making sure relevant invoices + Business Lease invoices are forwarded to DE Fleet
  • Forwarding invoices of Overall CC to Office Management
  • Supporting onboarding procedure

Back office:

  • Meeting organization for HR department, preparing content, layout and meeting minutes recording
  • Organizing HR events
  • Report creating for HR-related topics
  • Securing of operative „daily business”
  • Administrative support
  • Ensuring internal processes and interfaces

Az álláshoz tartozó elvárások

  • BSc/MSc degree preferably in HR or a related field
  • At least 1-3 years of relevant work experience in back office and/or HR support
  • You have experience in working in a multinational company
  • You are fluent in English and Hungarian languages (German is a plus)
  • You have good MS Office skills (PPTExcel)
  • You have excellent communication and organizational skills
  • Labour law knowledge is a plus

Amit kínálunk

  • AYCM (All You Can Move)
  • Cafeteria
  • Bérlet támogatás
  • Céges laptop
  • Céges rendezvények
  • Céges mobil
  • EAP (Employee Assistance Program)
  • Gyümölcs nap
  • Home Office
  • Dolgozói vásárlói kedvezmény
  • Tréningek és továbbképzések
  • Parkolási lehetőség

Állás, munka területe(i):

  • Adminisztráció, Asszisztens, Irodai munka
  • Adminisztrátor, Dokumentumkezelő