Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal logo

Gazdasági elemző

  • Cég neve

    Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal

  • Munkavégzés helye

    Budapest

  • Egyéb juttatások

    • Egészségpénztár
    • Cafeteria
    • Munkába járás támogatás
    • Sport támogatás

    • Teljes munkaidő
    • Home office
  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 3-5 év tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

  • Megalapozó számítások végzése: a távhőszolgáltatónak értékesített távhő árára, a távhőszolgáltatási támogatások mértékére vonatkozóan;
  • Ellenőrző feladatok: a távhőszolgáltatási támogatások jogszabályoknak megfelelő igénylésének és kifizetésének betartása, a távhőszolgáltatók és a távhőtermelők számviteli szétválasztása, a jogszabályban meghatározott nyereségkorlát feletti eredmény felhasználása, valamint a távhőszolgáltatók és a távhőtermelők adatszolgáltatásai;
  • Előkészítő feladatok: az egyes tüzelőanyag felhasználásával termelést végző távhőtermelők referencia árának megállapításához, kiemelten a földgáz és villamosenergia elszámoláshoz kapcsolódóan.

A közszolgálati jogviszony időtartama: határozatlan idejű

A foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő

A Hivatal jogállására vonatkozó jogszabályok:

  • a különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló 2019. évi CVII. törvény,
  • a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalról szóló 2013. évi XXII. törvény.

Elvárások

  • felsőfokú műszaki vagy közgazdasági végzettség,
  • távhőszektorban vagy szabályozásban (közigazgatásban) szerzett legalább 3 év szakmai tapasztalat,
  • MS Excel haladó szintű ismerete, MS Windows alapú irodai alkalmazások magabiztos használata.

Előnyt jelent

  • középfokú angol nyelvtudás.

Amit kínálunk

  • Cafeteria (SZÉP-kártya),
  • Egészségpénztár,
  • All You Can Move kártya,
  • napi munkába járással kapcsolatos helyközi utazási költségtérítés,
  • hazautazással kapcsolatos utazási költségtérítés,
  • 12 alkalmas belföldi menetrend szerinti közforgalmú személyszállítási közlekedési eszközre vonatkozó 50 %-os kedvezményű menettérti utazásra jogosító utazási utalvány,
  • otthoni munkavégzés belső szabályzat szerint.

Az egyes juttatások mértékét és igénybevételének feltételeit a belső szabályzataink tartalmazzák.

Céginformáció

A magyar energiapiac felügyeletét ellátó Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal pályázatot hirdet a Távhő-felügyeleti és Árszabályozási Főosztály Távhő Árszabályozási Osztályára gazdasági elemző feladatkörbe.

Keresünk talpraesett, együttműködésre nyitott, kezdeményező szakembert, aki szereti a kihívásokat, analitikus gondolkodásmóddal rendelkezik, mely tudását szívesen hasznosítaná egy dinamikus környezetben.

A munkáltatóval kapcsolatban további információt a www.mekh.hu honlapon szerezhet.

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • fényképes szakmai önéletrajz,
  • motivációs levél,
  • bruttó bérigény megjelölése,
  • legalább három szakmai referencia megadása

A feladatkör betölthetőségének időpontja:

A feladatkör a pályázatok elbírálását követően betölthető. A feladatkör betöltése vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettséghez kötött.

A pályázat benyújtásának határideje: 2024. május 17.

A pályázat benyújtásának módja:

Elektronikus úton a 'Jelentkezem' gombon keresztül.

A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:

Személyes meghallgatásra azon pályázati feltételeknek megfelelt pályázók kerülnek, akik a pályázati anyagukat határidőn belül hiánytalanul benyújtják, és meghallgatásukat a kiíró szükségesnek ítéli.

A 90 napnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítványt a munkáltató külön felhívására kell bemutatni.

A pályázat elbírálásának határideje: 2024. május 31.