Főkönyvelő

  • Cég neve

    Magyar Képzőművészeti Egyetem

  • Munkavégzés helye

    1143 Budapest, Hungária körút 64.

  • Fizetés

    Bruttó 800e - 1,0M Ft havi bér
    Számolja ki a nettó fizetést bérkalkulátorunkkal! Bérkalkulátor

  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 3-5 év tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

  • A számviteli politika, a számlarend és a törvényben előírt egyéb kötelezettségeknek megfelelően az Egyetem gazdasági eseményeinek teljes körű könyvelése.
  • Az időszaki könyvviteli zárlatok szervezése és végrehajtása, a beszámolók összeállítása, előkészítése, (havi IKJ előrejelzés, negyedéves mérleg, beszámoló)
  • A mérleg leltár elkészítése
  • A személyi juttatások és vegyes tételek könyvelése a Forrás.Net program használatával
  • Az előirányzat-felhasználási keretszámlákon, alszámlákon történő gazdasági események vezetésének, valamint az ezzel kapcsolatos nyilvántartások és analitikák, a számlákon keresztül teljesítendő pénzforgalom szabályszerű lebonyolítása.
  • Az előirányzatok nyilvántartása, az intézményi hatáskörű előirányzat-módosítások kezdeményezése, az ezzel összefüggő adatszolgáltatások teljesítése, MÁK által rendelkezésre bocsátott Költségvetési Modul (KM) rendszerben
  • ÁFA bevallás elkészítése (havi), cégautó adó (negyedéves), rehabilitációs hozzájárulás (negyedéves) feladása az ÁNYK-ba határidőre
  • Egyeztetés előirányzat-felhasználási keret kiadásának és bevételének alakulásáról egyeztetés
  • Az adókötelezettségek teljesítése, a kapcsolódó ügyintézés, adatszolgáltatások teljesítése havi áfa, negyedéves rehabilitációs hozzájárulás, negyedéves cégautó adó tekintetében - Kapcsolattartás az adóhatósággal és a Magyar Államkincstárral
  •  Adatszolgáltatások előkészítése, költségvetési beszámoló előkészítése
  • Kapcsolattartás a szervezeti egységekkel
  • Döntéselőkészítő és háttéranyagok készítése
  • Érvényesítői feladatok ellátása Az érvényesítés során a teljesítés igazolás alapján az alábbiak ellenőrzése: - kötelezettségvállalás megtörténte - az áruról, illetve szolgáltatásról kiállított számla, egyéb bizonylat alaki, tartalmi előírásoknak való megfelelősége (szállító, vevőneve, címe, adószáma, bankszámlaszáma, az áru, illetve szolgáltatás megnevezése, ÁFA tartalma.)
  • A megelőző ügymenetben az ÁHT, az államháztartási számviteli kormányrendelet előírásainak, továbbá belső szabályzatokban foglaltaknak betartása megtörtént-e.
  • A feladatellátáshoz kapcsolódóhatályos jogszabályi és belső szabályokban rögzített előírások megismerése és alkalmazása.

Elvárások

  • Mérlegképes könyvelő szakképzettség.
  • Legalább főiskolai végzettség - pénzügy, számvitel szakon.
  • 3 éves államháztartásban vagy felsőoktatási intézményben hasonló pozícióban szerzett gyakorlat.

Előnyt jelent

  • Forrás program ismerete.

Amit kínálunk

  • Változatos feladatok több telephelyen.
  • Támogató, inspiráló munkakörnyezet.
  • Szakmai mobilitási pályázati lehetőségek.

Céginformáció

A Magyar Képzőművészeti Egyetem a magyar művészképzés zászlóshajója, a képzőművészet valamennyi területén magas színvonalú oktatást biztosító intézmény. Egyetemünk 1871-es alapítása óta ápolja Magyarország élő művészeti hagyományait és reflektál a kortárs művészeti áramlatokra. Állami fenntartású felsőoktatási intézményként, közalkalmazotti jogviszony keretében keressük főkönyvelői pozícióra új kollégánkat.

A jelentkezem gombra kattintás után, kérjük csatolja a fizetési igény megjelölésével az alábbi dokumentumokat:
  • Részletes szakmai önéletrajz.
  • Motivációs levél.
  • Végzettséget / képzettséget igazoló okirat(ok) másolata.
  • A Kjt. 20/A.§ (5) bekezdés b) pontja alapján a pályázó a pályázathoz csatolja arról szóló
    nyilatkozatát, hogy a pályázati anyagában foglalt személyes adatainak a pályázati
    eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul.