Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal logo

Fogyasztóvédelmi jogérvényesítési referens

  • Cég neve

    Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal

  • Munkavégzés helye

    1054 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 52.

  • Egyéb juttatások

    • Egészségpénztár
    • Cafeteria
    • Munkába járás támogatás
    • Sport támogatás

    • Teljes munkaidő
    • Home office
  • Elvárások

    • Angol középfok
    • 1-3 év tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

  • a villamosenergia-piacot, földgázpiacot, víziközmű-szolgáltatást érintően a kérelemre és hivatalból induló fogyasztóvédelmi hatósági eljárásokkal kapcsolatos feladatok teljes körű ellátása,
  • a villamosenergia-piaccal, a földgázpiaccal, a víziközmű-szolgáltatással kapcsolatos szabályozási környezet alkalmazásával jogi/szakmai vélemény kialakítása,
  • a fogyasztóvédelmi hatósági tevékenységhez kapcsolódóan döntés-előkészítő anyagok, jogi dokumentumok készítése, ellenőrzése,
  • a fogyasztóvédelmi tevékenységgel kapcsolatos elemzések, jelentések készítésében való közreműködés,
  • a Főosztály feladatkörét érintő jogszabály-előkészítő munkában, valamint a Hivatalhoz érkező előterjesztések, jogszabály-tervezetek véleményezésében való közreműködés,
  • a fogyasztóvédelmi hatósági tevékenységgel kapcsolatos peres eljárások szakmai támogatása.

Önt keressük, amennyiben szívesen:

  • ír határozatokat
  • elmélyül az adott jogesetre vonatkozó szerteágazó jogi szabályozásban
  • dolgozik csapatban
  • tanul egy hosszabb betanulási folyamat részeként

A Hivatal jogállására vonatkozó jogszabályok:

  • a különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló 2019. évi CVII. törvény,
  • a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalról szóló 2013. évi XXII. törvény.

Elvárások

  • jogász vagy igazgatásszervezői, vagy közigazgatás-szervezői felsőfokú végzettség,
  • angol nyelv középfokú ismerete,
  • MS Office magas szintű ismerete (különösen: Word, Excel, PowerPoint),
  •  a pályázó arra vonatkozó nyilatkozata, hogy a benyújtott önéletrajzában és mellékleteiben foglalt személyes adatainak az eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul.

Előnyt jelent

  • víziközmű-szolgáltatásban vagy energetikai iparági szereplőnél szerzett szakmai tapasztalat, különösen fogyasztóvédelmi, jogi vagy műszaki területen,
  • fogyasztóvédelmi szakigazgatási területen szerzett tapasztalat,
  • közigazgatásban hatósági feladatkörben szerzett tapasztalat,
  • további idegen nyelv ismerete.

Elvárt kompetenciák:

  • magas szintű írásbeli és szóbeli kommunikációs képesség,
  • jó elemző képesség, komplex gondolkodásmód,
  • kitűnő és gyors problémamegoldó képesség,
  • felelősségteljes, önálló munkavégzés,
  • feladatorientált személyiség,
  • terhelhetőség, stressztűrő személyiség,
  • pontosság, megbízhatóság,
  • feladatok priorizálására való képesség, a határidők betartása mellett.

Amit kínálunk

  • Cafeteria (SZÉP-kártya),
  • Egészségpénztár,
  • All You Can Move kártya,
  • napi munkába járással kapcsolatos helyközi utazási költségtérítés,
  • hazautazással kapcsolatos utazási költségtérítés,
  • belföldi menetrend szerinti közforgalmú személyszállítási közlekedési eszközre vonatkozó 50 %-os kedvezményű menettérti utazásra jogosító utazási utalvány,
  • otthoni munkavégzés belső szabályzat szerint.

Az egyes juttatások mértékét és igénybevételének feltételeit a belső szabályzataink tartalmazzák.

Céginformáció

A magyar energiapiac felügyeletét ellátó Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal pályázatot hirdet a Fogyasztóvédelmi Főosztály  Fogyasztóvédelmi Vizsgálatok Osztályára fogyasztóvédelmi jogérvényesítési referens feladatkör betöltésére.

Elektronikus úton a "Jelentkezem" gombon keresztül.

Kérjük az e-mail tárgyában feltüntetni a HR/130-1/2024 azonosító számot, valamint a feladatkör megnevezését: fogyasztóvédelmi jogérvényesítési referens.

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • magyar nyelvű fényképes szakmai önéletrajz,
  • magyar nyelvű motivációs levél.

A feladatkör betölthetőségének időpontja:

A feladatkör 2024. május 27. napjától betölthető.

A pályázat benyújtásának határideje: 2024. május 5.

A pályázat elbírálásának határideje: 2024. május 13.