Finance Associate (GL Accountant)

    Corning Hungary Kft.

  • Munkavégzés helye

    1117 Budapest, Dombóvári út 26.

  • Fizetés

    Bónusz
  • Egyéb juttatások

    • Cafeteria
    • Szakmai tréningek
    • Nyelvtanulás támogatása
    • Munkába járás támogatás
    • Egészségbiztosítás
    • Élet- és balesetbiztosítás

    • Teljes munkaidő
    • Home office
    • Általános munkarend
  • Biztosított eszközök

    • Laptop
    • Monitor (1 db)
    • Windows
    • Headset
  • Elvárások

    • Angol középfok
    • Nem kell tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

  • Főkönyvi könyvelések: Naplók létrehozása és lekönyvelése, átértékelések könyvelése, allokációk lefuttatása, háttéradatok frissítése
  • Beruházás és tárgyi eszköz könyvelési, illetve kapcsolodó feledatainak ellátása
  • Közreműködés a számviteli periódus lezárásában, számviteli beszámolók és kapcsolodó pénzügyi, számviteli riportok és havi számla-egyezetések elkészítésében a vállalati központi számviteli naptár alapján
  • Riportok készítése a leányvállalatok (belső ügyfelek), vállalati belső elemzői csoportok és a vállalat Treasury osztályának részére
  • A belső, Sarbanes – Oxley törvényen alapuló ellenőrzéssel kapcsolatos tevékenységek támogatása

Elvárások

  • Megbízhatóság, üzleti titoktartás, együttműködési készség, csapatszellem
  • Vevőszolgálati beállítottság, önálló problémamegoldó képesség
  • Kiváló írásbeli/szóbeli kommunikáció, prezentációs készség
  • Folyamatfejlesztési szemlélet, önálló munkavégzés

  • Iskolai végzettség: preferáltan gazdasági diploma
  • Nyelvtudás: tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • Szakmai tapasztalat: Pályakezdők jelentkezését is várjuk

Előnyt jelent

Hasonló területen (AP, AR) szerzett tapasztalat

Amit kínálunk

  • Tapasztalatszerzés egy globális vállalatnál
  • Modern új iroda a Kopaszi-gátnál parkolási lehetőséggel az irodaépület mélygarázsában
  • Fejlődési lehetőség, szakmai tanfolyamok, nyelvtanulás támogatása
  • Cafeteria, éves bónusz, baleset- és életbiztosítás
  • Magán egészségbiztosítási csomag (Medicover)
  • Nyitott, barátságos környezet, közösségi csapatok (CSR, Employee Satisfaction Committee, Buddy)
  • Hibrid munkavégzés - 50% iroda 50% home office
  • Home office költségtámogatás

 Fontos információ: ebben a pozícióban a foglalkoztatás kölcsönzötti státuszú, a Randstad Hungary-n keresztül történik. Azonos juttatások vonatkoznak a kölcsönzött munkatársakra, mint a Corning Hungary munkatársaira.

Munkahelyi extrák

  • Zuhanyzási lehetőség
  • Céges rendezvények
  • Kerékpártároló
  • Parkoló
  • Ingyen kávé, üdítő

Céginformáció

A Corning Incorporated termékei között az okostelefonotok üvegétől, a lapos kijelzőkön és a gyors internetet lehetővé tevő optikai kábeleken át, a védőoltások üvegfiolái találhatóak meg. A cég elsődleges fókuszterületei között található a távközlés, kijelző-technológia, környezetvédelem és élettudományok.

A budapesti irodánk, a Corning Hungary Kft. 2006-ban nyitotta meg kapuit a XI. kerületben.

Üzleti szolgáltató központként multikulturális környezetben működünk, tranzakciós szolgáltatást és stratégiai támogatást nyújtunk többek között logisztikai folyamatok során, vevői és szállítói számlák könyvelésének kezelésében, komplex pénzügyi feladatok digitális fejlesztésében.