Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság logo

Buszvezető

  • Cég neve

    Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság

  • Munkavégzés helye

    4071 Hortobágy

    • Alkalmazotti jogviszony
    • Beosztás szerinti munkarend
  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 1-3 év tapasztalat
    • Szakiskola / szakmunkás képző
    • 'D' kat. jogosítvány

Állás leírása

Feladatok

A jogviszony jellege, a foglakoztatás időtartama: a munka törvénykönyvéről 2012. évi I. törvény (továbbiakban: Mt.) szerinti határozatlan ideig tartó munkaviszony. A munkaviszony létesítésekor a munkáltató 3 hónap próbaidőt köt ki.

Munkavégzés helye: Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság – Hortobágyi Vadaspark (elérhetőség az Igazgatóság honlapján)

Munkarend: egyenlőtlen munkaidő-beosztás, 6 havi munkaidőkeret

Ellátandó feladatok:

Turisztikai célokra szolgáló buszok vezetése – ezen belül kiemelten:
  • egyéni és csoportos látogatók szállítása a turisztikai attrakciók között;
  • a felszálló utasok udvarias és segítőkész tájékoztatása;
  • alapvető jármű-karbantartási feladatok elvégzése (ellenőrzések, olaj-és üzemanyagszint ellenőrzése, jármű tisztántartása);
  •  a vezetéssel kapcsolatos műszaki és forgalmi jellegű tevékenységek elvégzése, adatszolgáltatás;
  • a szükséges dokumentumok (pl. útlevél, menetrendek, nyilvántartások) pontos vezetése;
  • gépjárművek üzemeltetésében való közreműködés, műszaki állapotának ellenőrzése, felügyelete;
  • szabályozások betartása (közlekedési- és biztonsági szabályok betartása, valamint az utasok és a jármű épségének védelme);
  • kapcsolattartás a Műszaki és Üzemeltetési csoporttal és a szakszervizekkel.

Elvárások

A munkakör betöltésének feltételei:

  • képesség önálló munkavégzésre;
  • pontos, precíz feladatellátás;
  • rugalmas munkaidő beosztás elfogadása (munkaidőkeretes foglalkoztatás, hétvégi munkavégzés);
  • érvényes buszvezetői jogosítvány (D kategória);
  • érvényes GKI bizonyítvány, PÁV 2 tanúsítvány;
  • érvényes digitális sofőrkártya;
  • egészségügyi alkalmasság;
  • cselekvési képesség (képes legyen hatékonyan kezelni a különböző helyzeteket és az esetleges váratlan eseményeket);
  • a közlekedési szabályok és biztonsági előírások alapos ismerete;
  • jó kommunikációs képességek (utasok tájékoztatása, problémakezelés).

Előnyt jelent

A jelentkezés elbírálásánál előnyt jelent:

Hortobágyon, vagy annak térségében állandó, vagy ideiglenes lakhely megléte;
  • középfokú végzettség (szakiskola, szakmunkásképző);
  • egyéb műszaki jellegű képesítés;
  • idegen nyelvtudás (angol, - vagy német).

Jogállás, bérezés, juttatások:

A jogállásra, a munkabér megállapítására és a juttatásokra a munka törvénykönyvéről 2012. évi I. törvényben (Mt.) meghatározott rendelkezések az irányadók. A munkavállaló bérét a munkaszerződés megkötésekor a munkáltatói jogkör gyakorlója állapítja meg a hivatkozott jogszabály rendelkezéseinek alapulvételével. Az egyéb juttatások megállapítására az egyéb vonatkozó jogszabályok és a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság Közszolgálati Szabályzata az irányadók.

A pályázat benyújtásának határideje: 2024. június 07.
A pályázat elbírálásának határideje: 2024. június 14.
Az állás tervezett betöltésének időpontja: 2024. augusztus 06.

A pályázat benyújtásának módja:

E-mailen az Igazgatóság honlapján található email címre önéletrajz és motivációs levél megküldésével, bérigény megjelölésével, adatkezelési tájékoztató megismeréséről szóló nyilatkozat csatolásával.
Az önéletrajzot az Igazgatóság honlapján elérhető, - álláshirdetések menüpontban található, -  adatkezelési nyilatkozattal együtt szükséges benyújtani. A nyilatkozat hiányában az önéletrajzban foglalt személyes adatok kezelésére nem vagyunk jogosultak, és azt érdemben elbírálni nem áll módunkban. A végzettségi szintet, szakképesítést, szakképzettséget igazoló tanúsítványokat, bizonyítványokat kiválasztás esetén kérjük benyújtani

Alkalmazás feltétele:

A munkaviszonyt létesíteni szándékozó személy a munkaszerződés megkötését megelőzően hatósági erkölcsi bizonyítvánnyal igazolja, hogy büntetlen előéletű, nem áll büntetőeljárás hatálya alatt, továbbá nem áll olyan foglalkozástól eltiltás hatálya alatt, amely a munkaviszonya létesítését nem teszi lehetővé.

A levél tárgyának megjelölése: Jelentkezés – buszvezető
További információk: Leskuné Bikki Dóra; telefon: +36 30 565 7960