Belső ellenőr

  • Cég neve

    Országos Kórházi Főigazgatóság

  • Munkavégzés helye

    1125 Budapest, Diós árok 3.

  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 1-3 év tapasztalat
    • Főiskola

Állás leírása

Feladatok

A költségvetési szervek belső kontrollrendszeréről és belső ellenőrzéséről szóló 370/2011. (XII.31.) kormányrendelet szerinti belső ellenőrzési feladatok ellátása a belső ellenőrzési vezető szakmai irányítása alatt a vonatkozó jogszabályok, a vonatkozó nemzetközi belső ellenőrzési standardok, módszertani útmutatók és a Belső Ellenőrzési Kézikönyv szerint.

Főbb feladatok:

  • ellenőrzések lefolytatása a szervezeten belül, illetve a középirányítási hatáskörébe tartozó intézményeknél,
  • tanácsadó tevékenység,
  • adminisztráció, dokumentumok kezelése, nyilvántartások vezetése,
  • részvétel az éves ellenőrzési terv elkészítésében, kockázat feltérképezési és elemzési folyamatokban, az éves ellenőrzési jelentés elkészítésében, továbbá a külső ellenőrzésekkel kapcsolatos intézkedésekről szóló beszámoló elkészítésében,
  • részvétel az OKFŐ középirányítása alá tartozó intézmények belső ellenőrzési feladataival kapcsolatos tevékenységekben.

Elvárások

  • a költségvetési szervnél és köztulajdonban álló gazdasági társaságnál belső ellenőrzési tevékenységet végzők nyilvántartásáról és kötelező szakmai továbbképzéséről, valamint a költségvetési szervek vezetőinek és gazdasági vezetőinek belső kontrollrendszer témájú kötelező továbbképzéséről szóló 22/2019. (XII. 23.) PM rendeletben foglalt képesítés, szakmai gyakorlat,
  • az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 70. § (4)-(5) bekezdéseiben foglalt nyilvántartásba vétel megléte.

Elvárt képességek, ismeretek:

  • magas szintű elemző és szintetizáló képesség,
  • nagyfokú önállóság,
  • kommunikációs és konfliktuskezelő képesség,
  • igényesség, rendszeretet, szabálykövetés,
  • felhasználói szintű MS Office ismeretek.

Előnyt jelent

  • költségvetést érintő jogszabályok ismerete,
  • költségvetési szervnél belső ellenőrként szerzett gyakorlat,
  • egészségügyben szerzett belső ellenőri gyakorlat,
  • Excel program magas szintű ismerete,
  • egyéb (EcoStat) programok ismerete,

Feltételek:

  • magyar állampolgárság,
  • cselekvőképesség,
  • büntetlen előélet,
  • a pályázó nem áll újraalkalmazási korlátozás hatálya alatt (Kit. 117. § (6), (8) bekezdése, illetve KTTV. 60. § (1) bekezdés i) pontja szerint)

Jogviszony és illetmény: A kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvényben foglaltak alapján, 6 hónapos próbaidő kikötésével.

Foglalkoztatás időtartama: határozott időtartam 2029.12.31-ig

Munkavégzés helye: 1125 Diós árok 3.

Céginformáció

ORSZÁGOS KÓRHÁZI FŐIGAZGATÓSÁG

Belső ellenőrzési Főosztálya pályázatot hirdet belső ellenőri feladatkör betöltésére, határozott időtartamra, kormányzati szolgálati jogviszonyban,

teljes munkaidőben

Elektronikus úton a "Jelentkezem" gombra kattintva, elektronikus levél tárgyában kérjük feltüntetni: „belső ellenőr”.

Jelentkezéshez csatolandó:

  • fényképes szakmai önéletrajz maximum két oldalas terjedelemben,
  • motivációs levél maximum két oldalas terjedelemben,
  • végzettségekről, szakképzettségekről, ÁBPE képzések elvégzéséről szóló okiratok másolata,
  • belső ellenőrzési tevékenységre jogosító regisztráció másolata,
  • hozzájáruló nyilatkozat arról, hogy a pályázatot az elbírálásban részt vevő személyek megismerjék,
  • hozzájáruló nyilatkozat arról, hogy a pályázó a pályázati anyagban foglalt személyes adatainak – a pályázati eljárással összefüggésben szükséges - kezeléséhez hozzájárul.
  • hozzájáruló nyilatkozat arról, hogy 1 éven át tárolhatjuk önéletrajzát és pályázatát, hogy ha a későbbiek során Önnek megfelelő pozíció kerül meghirdetésre, akkor fel tudjuk Önnel ismét venni a kapcsolatot.

Jelentkezési határidő: 2024. május 20.

A feladatkör betölthető: A feladatkör azonnal betölthető. Az álláshely betöltésének további feltétele egy 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány.